امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۷:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56327
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رضا ترکاشوند امروز در حاشیه مراسم روز جهانی تخم‌مرغ با اعلام این خبر اظهار ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رضا ترکاشوند امروز در حاشیه مراسم روز جهانی تخم‌مرغ با اعلام این خبر اظهار داشت: علاوه بر تأمین نقدینگی مرغداران باید بسته حمایتی نیز برای آنها دیده شود.

مدیر کل طیور وزارت جهاد کشاورزی بدون اشاره به جزئیات تأمین نقدینگی گفت: این برنامه علاوه بر برنامه‌های کلی تأمین نقدینگی که توسط بانکها انجام می‌شود، صورت می‌پذیرد.

وی ادامه داد: معمولاً مرغداران از منابع بانکی و تعدادی دستگاه‌های دولتی دیگر سرمایه در گردش را تأمین می‌کنند، اما برنامه جدید تأمین نقدینگی علاوه بر اینها خواهد بود.

وی همچنین در ادامه از افزایش 7 درصدی تولید مرغ در سال جاری خبر داد و گفت: تولید مرغ در سال جاری از 2 میلیون تن گذشت، در حالی که این رقم در سال گذشته یک میلیون و 880 هزار تن بود.

وی همچنین از صادرات 60 هزار تن تخم‌مرغ از آذر ماه سال گذشته خبر داد و گفت: تولید امسال تخم‌مرغ نیز بدون کاهش همانند سال گذشته به 900 هزار تن رسیده است.

مدیر کل طیور وزارت جهاد کشاورزی همچنین درباره تولید عسل امسال گفت: شوک گرمایی و شرایط اقلیمی تأثیر منفی در تولید داشته است، اما آمار دقیق هنوز مشخص نیست.

وی در پاسخ به این سؤال که میزان تولید عسل به 20 هزار تن رسیده است گفت: این آمار را تأیید نمی‌کنم و باید آمار دقیقی استخراج شود.

به گفته مدیر کل طیور وزارت جهاد کشاورزی تولید عسل در سال گذشته 70 هزار تن بوده است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها