امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56341
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۹
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، وزارت خزانه داری آمریکا که پیشتر درباره پر شدن سریع سقف بدهی 16.7 تریلیون دلاری دولت واشنگتن و ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، وزارت خزانه داری آمریکا که پیشتر درباره پر شدن سریع سقف بدهی 16.7 تریلیون دلاری دولت واشنگتن و ضرورت افزایش این سقف تا پیش از 17 اکتبر جاری هشدار داده است، روز گذشته (سه شنبه) استفاده از آخرین ابزارها برای به تعویق انداختن زمان تمام شدن مجوز قانونی استقراض دولت آمریکا را آغاز کرد.

بر این اساس، «جاکوب لو» وزیر خزانه داری آمریکا در نامه ای به قانونگذاران کنگره آمریکا اعلام کرد که این وزارت‌خانه برخی از سرمایه گذاری های مجدد روی صندوق ارزی دولتی را به حالت تعلیق در آورده است و علاوه بر این، با بانک مالی فدرال و صندوق از کارافتادگی و بازنشستگی خدمات اجتماعی مبادله بدهی کرده است.

وزیر خزانه داری آمریکا در ادامه نامه خود نوشته است که اجرای این اقدامات منجر می شود که این وزارت خانه بتواند برای مدتی زیر سقف بدهی 16.7 تریلیون دلاری خود فعالیت کند اما تا تاریخ 17 اکتبر، اعتبار مجوز قرض گیری دولت تمام می شود و نقدینگی وزارت خزانه داری برای پرداخت صورت حساب های دولت واشنگتن صرفا حدود 30 میلیارد دلار خواهد بود.

لو به نمایندگان کنگره آمریکا تاکید کرده است که سریعا به منظور انجام مسئولیت خود از طریق افزایش سقف بدهی دولت، وارد عمل شوند.

در این خبر آمده است که با انقضای اعتبار قرض گیری دولت واشنگتن، وزارت خزانه داری آمریکا مجبور می شود به نقدینگی که در دست دارد برای پرداخت هزینه مربوط به تعهدات مالی دولت تکیه کند.

«مرکز سیاست دو حزبی» برآورد کرده است که آمریکا در زمینه تامین برخی از تعهدات خود در فواصل 18 اکتبر تا 5 نوامبر سال جاری میلادی،‌ با قصور در پرداخت بدهی هایش روبرو و ورشکسته خواهد شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها