امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56344
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۹
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی از تلاش نمایندگان کنگره آمریکا برای تصویب تحریم‌های جدید علیه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی از تلاش نمایندگان کنگره آمریکا برای تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران خبر داده است.

این خبرگزاری در این رابطه می‌نویسد: هرچند که کنگره خسته از جنگ، از تلاش رئیس‌جمهور «باراک اوباما» برای نزدیک شدن به ایران حمایت می‌کند، اما اگر اوباما نتواند در این روند به سرعت پیشرفت کند، در مسیر دیپلماتیک با دشواری مواجه خواهد شد، چراکه تحریم‌های اقتصادی شدیدتری علیه تهران در راه است.

آسوشیتدپرس با بیان اینکه اکنون حتی در میان جنگ‌طلب‌ترین جمهوری‌خواهان نیز جو غالب حامی مذاکره با ایران است، نوشته است: هرچند که تعطیلی دولت موجب شده تا اظهارنظرهای نمایندگان کنگره در مورد تماس تلفنی اوباما و روحانی کاهش یابد، اما قانونگذاران به سرعت به سمت تصویب تحریم‌های جدید حرکت می‌کنند تا اوباما بتواند از این تحریم‌های جدید به عنوان اهرمی در مذاکرات استفاده کند.

این گزارش می‌افزاید: به نظر نمی‌رسد هیچ‌یک از لایحه‌ها تا پیش از ماه نوامبر نهایی شوند. این امر فرصتی چند هفته‌ای به دولت می‌دهد تا احتمال تغییر رویه ایران تحت ریاست‌جمهوری روحانی را بیازماید.

«مارک دابوویتز» مدیر اجرایی «بنیاد دفاع از دموکراسی» (از اندیشکده‌های آمریکایی حامی اعمال فشار به ایران) می‌گوید: فکر می‌کنم به محض اینکه دولت از وضعیت تعطیل خارج شود، لایحه برای گذراندن مرحله بعدی دریافت تائیدیه قانونی، به کمیته بانکداری مجلس سنا برده می‌شود.

آسوشیتدپرس همچنین نوشته است که کنگره در مورد سوریه هم دیگر علاقه‌ای به بررسی گزینه‌ نظامی علیه سوریه ندارد و همین امر می‌تواند به اوباما کمک می‌کند تا در مواجهه با ایران، بتواند به راهکاری دیپلماتیک دست یابد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها