امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5636
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۰
تعداد بازدید: 129
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین نجابت رئیس ستاد انتخاباتی غلامعلی حداد عادل صبح امروز طی یک نشست خبری ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین نجابت رئیس ستاد انتخاباتی غلامعلی حداد عادل صبح امروز طی یک نشست خبری که در محل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برگزار شد اظهار داشت: من خودم را متعلق به جامعه رسانه می‌دانم چرا که خودم نیز سابقه رسانه‌ای دارم.

وی افزود: خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک خبرگزاری متین و معتبر است و به همین دلیل در جمع شما عزیزان حضور یافتیم.

رئیس ستاد انتخاباتی حداد عادل در پاسخ به خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه آقای قالیباف دیروز گفتند که همه اعضای ائتلاف مثل هم فکر نمی‌کنند و اختلاف نظرها وجود دارد، این اختلاف نظرهایی که آقای قالیباف به آن اشاره کردند چه می‌تواند باشد، گفت: من معتقدم که باید این سوال را از خود آقایان حداد، ولایتی و قالیباف بپرسید اما من نیز تحلیل خودم را می‌دهم که وقتی سه نفر با هم کار می‌کنند مطمئنا اختلافاتی با هم خواهند داشت و اگر کسی ادعا کند که اختلافی ندارد غیرواقعی است. 

وی افزود: ممکن است اختلاف نظر بین اعضای ائتلاف پیشرفت این باشد که با چه ساز و کاری به ائتلاف برسند اما بنده معتقدم باید همه با شرح صدر و پختگی سیاسی مسائل را حل کنند.

نجابت در ادامه با بیان اینکه مجلس هفتم قطعا جزو موفق‌ترین مجالس‌ها بوده، گفت: ‌این مجلس با کمترین هزینه‌ها به اهداف خود رسیده است. مجلس هفتم همزمان با دولت نهم بوده و وقتی که دولت به دیوار مجلس برخورد می‌کرد، آقای حداد با تدبیر و بردباری امور را جلو می‌برد و اجازه نمی‌داد کوچترین اختلافی میان مردم کشیده شود.

وی افزود: حدادعادل البته اگر در جایی هم لازم بوده با قدرت در مقابل دولت برای انجام قانون ایستاده ولی وی تنها دو مرتبه به مقام معظم رهبری درباره چالش‌های بین دولت و مجلس نامه نوشت و برای ایشان دغدغه ایجاد نمی‌کرد اما مجالس دیگر اینگونه نبودند.

رئیس ستاد انتخاباتی حدادعادل با بیان اینکه مجلس هفتم قوی‌ترین پشتیبانی را در موضوع هسته‌ای که دچار چالش بود در حوزه بین‌الملل داشت، گفت: حداد عادل سر و صدای رسانه‌ای و کم‌فایده ندارد.

نجابت در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه انتخاب نکردن نامزد در ائتلاف سه‌گانه می‌تواند ایجاد مشکل کند، گفت: این از مواردی است که ممکن است منشا اختلاف شود. اما طرفین برای حرف‌هایشان استدلال دارند.

وی افزود: افرادی که به دنبال تاخیر در معرفی نامزد هستند، معتقدند اول باید ببینیم شورای نگهبان چگونه عمل می‌کند و چه کسانی در رقابت می‌مانند و پس از آن باید منتظر باشیم تا اقبال عمومی چه مسیری را طی می‌کند.

رئیس ستاد انتخاباتی حدادعادل تاکید کرد: همین طور آنها معتقدند باید به آرایش سیاسی جناح‌های مختلف توجه کرد و سپس فرد مورد نظر را انتخاب کرد.

نجابت ادامه داد: به دلیل اینکه الان طیف گسترده‌ای در انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند باید ببینیم استانداردهای شورای نگهبان چگونه اعمال می‌شوند و در ائتلاف بنا شده فعلا صبر کنند تا صلاحیت‌ها مشخص شود و با توجه به آرایش سیاسی جناح‌های دیگر نامزد ائتلاف معرفی شود.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر ارتباطش با جمعیت ایثارگران و نامزد این جمعیت گفت: بنده جزو شورای ایثارگران نیستم و برادر بزرگترم در این جمعیت است. البته من هم سمپات هستم ولی وظیفه بنده ساماندهی ستاد آقای حدادعادل است و اعتقاد دارم وی بهترین گزینه در ائتلاف است.

رئیس ستاد انتخاباتی حدادعادل تصریح کرد: این ائتلاف اگر خوب مدیریت شود و تخریب نشود می‌تواند یک مدل خوب در کشور باشد.

نجابت تاکید کرد: زاکانی، جلیلی و دیگران که ظرفیت‌های زیادی دارند و با اقبال عمومی مواجه شده‌اند در صورتی که رای‌شان از حدی بالاتر رفت، می‌توانند وارد ائتلاف شوند.

نجابت در خصوص برنامه‌های اجتماعی و درمانی حدادعادل گفت: از دو کانال مختلف گروه‌های کارشناسی و کاری با حدادعادل جلسه داشته تا برنامه‌ای تدوین و به یک راهکار کلی و جزئی برسند که این کار انجام شده است و امروز دومین جلسه کارگروه کارشناسان در جهت آسیب‌شناسی اجتماعی و راهبرد مطلوب برگزار می‌شود.‌

وی ادامه داد: در ائتلاف بنا شده هر یک از آقایان رفتند و پست اجرایی را گرفت از دیگران هم استفاده کنند و تقسیم کار صورت گرفته است.چه آقای حداد رئیس‌جمهور شود و دیگری این برنامه‌ها می‌تواند در اختیار وی قرار بگیرد.

رئیس ستاد انتخاباتی حدادعادل خاطرنشان کرد: هر کسی وارد عرصه انتخابات می‌شود باید در حوزه‌های مختلف تیم داشته باشد.

نجابت در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آقای حداد دارای چه ویژگی‌هایی هستند گفت: ما برای ریاست جمهوری ویژگی‌های مختلفی داریم که رهبر معظم انقلاب 12_ 13 ویژگی را به تفکیک بیان کرده‌اند که بنده وقتی به ویژگی‌های دکتر حداد عادل نگاه می‌کند ایشان را در 5 الی 6 ویژگی برتر از بقیه داوطلبین انتخابات ریاست جمهوری می‌بینم.

وی افزود: حدادعادل در ولایت‌پذیری از بقیه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری جلوتر است و ولایت‌پذیری هم این است که خواست رهبری را رصد و آن را در برنامه‌های خود اعمال کنیم و در موضع‌گیری‌ها نیز با مقام عظمای ولایت هماهنگ باشیم.

رئیس ستاد انتخاباتی حداد عادل با بیان اینکه رهبری می‌فرماید که خود و مردم را وارد حاشیه نکنیم تصریح کرد: دکتر حداد عادل عاری از هرگونه حاشیه است و مردم را نیز وارد حاشیه نمی‌کند و هنگامی نیز که در مجلس هفتم بودیم اختلافاتی با دولت احمدی‌نژاد داشتیم چرا که احمدی‌نژاد تفسیر خودش را از قانون داشت اما دکتر حداد عادل با حوصله و بردباری مدیریت می‌کرد.

نجابت اضافه کرد: در مجلس هفتم ما تحقیق و تفحص از قوه قضائیه را در دستور کار داشتیم و حداد عادل نیز با قاطعیت این موضوع را دنبال می‌کرد و علی‌رغم برخی اختلافات این مسائل را به مردم نکشاند.

وی تهذیب اخلاق را یکی از مواردی برشمرد که رهبر معظم انقلاب به تکرار در سخنان خود از آن نام برده است که به گفته نجابت حداد عادل اخلاقی‌ترین نامزد است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ساده‌گرایی در تبلیغات را از برنامه‌های خود برای تبلیغات حداد عادل دانست و گفت: ما یک ستاد مرکزی خواهیم داشت و بنا داریم بیشتر در حوزه مجازی تبلیغات کنیم چرا که منابع مالیاتی آنچنان نداریم و اگر هم داشتیم چنان تبلیغات زیادی نمی‌کردیم.

نجابت با تاکید بر اینکه حداد عادل برای رای آوردن به هر دری نمی‌کوبد گفت: تبلیغات ساده باید به یک فرهنگ تبدیل شود و نباید در انتخابات‌ ما پول حاکم شود. بنابراین از هر کسی هم پول قبول نمی‌کنیم و فقط برای یک ستاد مرکزی هزینه می‌کنیم و معتقدیم فصل تبلیغات پرهزینه به پایان رسیده است.
نجابت در پاسخ به سوالی درباره اینکه اختلافات جدی در خصوص استناد به نظر سنجی‌ها بین اعضای ائتلاف سه گانه برای انتخاب نامزد نهایی وجود دارد و یا نه گفت: در این زمینه اختلاف نظر وجود ندارد اما بحث هست.
وی افزود: بحث اصلی در مورد دو نکته است اول اینکه زمان نظر سنجی چه زمانی باشد و تا دقیقترین نتیجه مشخص شود وبحث دیگر نیز در مورد این مسئله است که ما باید یک نظر سنجی به صورت مستقل و براساس سفارش خودمان داشته باشیم.
رئیس ستاد انتخاباتی حداد عادل ادامه داد: هم اکنون 4 تا 5 نهاد مستقل در حال انجام نظرسنجی‌های علمی هستند و ما نتایج آنها نیز در اختیار ما قرار می‌گیرد.
نجابت ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با استفاده از ساز و کارهای مناسب نظر سنجی و نتایج مناسبی را نیز داشته باشیم.
رئیس ستاد انتخاباتی حداد عادل همچنین در زمینه تعیین شدن کاندیدای نهایی برای انتخابات ریاست جمهوری از سوی ائتلاف سه گانه گفت: برخی بر این نظر هستند که باید عملکرد شورای نگهبان در تایید صلاحیت ها مشخص شود و مدت زمانی نیز از زمان تبلیغات بگذرد تا بتوان تصمیم گیری کرد.
نجابت گفت: برخی دیگر معتقدند که جدا کردن ستادهای انتخاباتی از کاندیدها کار بسیار مشکلی است و باید در زمان خود انجام شود.
وی افزود: تاکید ما بر روی اعضای ائتلاف بر این بوده است که به گونه‌ای اعضای خود را آماده کنند که احتمال ثبت نام هر کدام از این سه کاندیدا در انتخابات 33 درصد است.
نجابت در پایان با اشاره به ویژگی های حدادعادل تصریح کرد: عملکرد آقای حداد در مجلس هشتم به درستی نشان میدهد که ایشان در دوران مدیریت خود کمترین هزینه را به کشور تحمیل کردند و مدیریت ایشان از هر جهت در راستای کاهش تنش در فضای سیاسی کشور بوده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها