امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56389
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۹
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، کشتی M/V England جمعه گذشته از بندر «جبل علی» دبی در حالی خارج شد که حامل 24 ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، کشتی M/V England جمعه گذشته از بندر «جبل علی» دبی در حالی خارج شد که حامل 24 کانتینر کمک‌های بشر دوستانه بود.

این محموله به دنبال کشتی دیگری تحت عنوان M/V Msc Messina ارسال شد که حامل 20 کانتینر اقلام امدادی ارسالی از سوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل بود.

طبق برنامه محموله‌های این دو کشتی باید اوایل اکتبر به بندر طرطوس در سوریه برسد، این درحالی است که این بزرگترین محموله کمک رسانی ارسالی از سوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل به سوریه در سال جاری میلادی به شمار می‌آید.

این محموله شامل بیش از 29 هزار پوشش برزنتی از جمله چادر، 150 هزار تشک خواب، 75 هزار بطری آب و 30 هزار ظروف آشپزخانه است و قرار است، این کمک‌ها به دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در طرطوس تحویل داده شود تا پس از آن در میان پناهجویان تمامی مناطق بحران زده سوریه توزیع شود.

«طارق کردی» نماینده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در امور پناهندگان سوریه در این‌باره گفت: این محموله از جمله بزرگترین محموله کمک‌هایی به شمار می‌آید که کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در سال جاری میلادی به سوریه فرستاده و ما بی‌صبرانه منتظر دریافت آن هستیم.

وی افزود: آوارگان سوری داخل این کشور در شرایط سختی به سر می‌برند و نیاز شدیدی به این اقلام امدادی اساسی دارند.

طی سال‌جاری میلادی، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل اقدام به ارسال اقلام امدادی اساسی به دو میلیون آواره در سوریه کرد و این تعداد یک سوم آوارگان سوری است کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل برای کمک رسانی به آنان تا پایان سال‌جاری میلادی برنامه‌ریزی کرده است.

نماینده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل با اشاره به این محموله کمک‌ها گفت: این محموله همچنین در اختیار 150 هزار آواره‌ سوری قرار می‌گیرد که در مناطق صعب الوصول مانند ادلب، حلب، رقه و دیر الزور هستند.

این محموله کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل بخشی از تلاش‌های این کمیساریا برای کمک به آوارگان سوری است که تعداد آنان بیشتر از 2 میلیون نفر در داخل سوریه برآورد شده و هم اکنون فصل زمستان را پیش رو دارند.

این در حالی است که سازمان‌های امدادرسانی از وجود بیش از 6.8 میلیون نفر در سوریه که به کمک‌های انسان دوستانه نیاز دارند، خبر داده‌اند. 

علاوه بر این کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل برای ارائه کمک به بیش از 2.1 میلیون پناهنده سوری در کشورها مجاور سوریه نیز تلاش می‌کند که 760 هزار نفر در لبنان، 525 هزار نفر در اردن، نزدیک به 495 هزار نفر در ترکیه، 192 هزار نفر در عراق و 127 نفر در مصر را شامل می‌شود.

«شیما الزرعونی» مدیر اجرایی شهر جهانی خدمات بشردوستانه در سخنانی گفت: ما افتخار می‌کنیم که توانسته‌ایم خدماتی متفاوت برای تسهیل تلاش‌های مستمر شرکای خود جهت ارائه محموله‌های امدادی به سوریه و دیگر کشورهایی که به کمک احتیاج دارند، ارائه کنیم.

وی افزود: هم اکنون نیاز زیادی به افزایش کمک‌های بشر دوستانه احساس می‌شود و شرکای ما متعهد به ارائه و برآوردن تمام نیازهای بحرانی از طریق تمام منابع ممکن هستند.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها