امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56393
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۹
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری فارس، خبرگزاری «فرانسه» در گزارشی با عنوان «تلاش آمریکا و اسرائیل برای پنهان کردن اختلافات شدیدشان درباره ایران»، نوشته است که ...

به گزارش خبرگزاری فارس، خبرگزاری «فرانسه» در گزارشی با عنوان «تلاش آمریکا و اسرائیل برای پنهان کردن اختلافات شدیدشان درباره ایران»، نوشته است که همزمان که واشنگتن و تهران به دنبال تنش زدایی هستند، اسرائیل و آمریکا همچنان در قبال برنامه هسته ای ایران با یکدیگر اختلاف دارند و این در حالیست که تل آویو و واشنگتن تلاش می کنند تا مشاجره با یکدیگر پیرامون ایران را کم اهمیت جلوه دهند.

بر اساس این خبر، واشنگتن مدت هاست که روی تحمیل تحریم و تلاش های دیپلماتیک برای تحت فشار قرار دادن تهران در رابطه با فعالیت های هسته ای اش تاکید کرد و در مقابل، اسرائیل مکررا حمایت خود را از اقدام نظامی اعلام و جمهوری اسلامی ایران را به حملات یکجانبه تهدید کرده است.

خبرگزاری فرانسه در ادامه به دیدار روز دوشنبه هفته جاری بین اوباما و نتانیاهو در کاخ سفید اشاره کرده و نوشته است که رئیس جمهور آمریکا در این دیدار اعلام کرد که گزینه نظامی در قبال ایران همچنان مطرح است و نتانیاهو نیز قبول کرد تا در شرایط فعلی از تلاش های دیپلماتیک آمریکا در قبال ایران حمایت کند اما با این حال، نخست وزیر اسرائیل در سخنرانی روز گذشته (سه شنبه) در مجمع عمومی سازمان ملل مدعی شد که اسرائیل این آمادگی را دارد تا برای متوقف کردن برنامه هسته ای ایران، به تنهایی وارد عمل شود.

خبرگزاری فرانسه در ادامه این گزارش به اظهارات «الی بارنشتاین» نویسنده روزنامه راستگرای «معاریو» اسرائیل اشاره کرده و به نقل از وی نوشته است: درحالیکه رئیس جمهور اوباما و نخست وزیر نتانیاهو برای دوربین ها لبخند می زنند، شرایط حقیقی کاملا متفاوت است و شکاف های قابل توجهی بین آمریکا و اسرائیل در ارتباط با ماهیت چگونگی مقابله با موضوع هسته ای ایران وجود دارد.

بارنشتاین اعلام کرده است که: یکی از شکاف های بزرگی که بین رهبران (آمریکا و اسرائیل) و در جریان نشست آنها در کاخ سفید برملا شده است، به درخواست نتانیاهو مبنی بر اینکه ایران برنامه هسته ای خود را در طول مذاکرات به حالت تعلیق در بیاورد، مربوط می شود؛ نتانیاهو حتی به اوباما گفت که اگر ایران نخواهد این کار را بکند، تحریم ها باید شدت پیدا کند.

خبرگزاری فرانسه در ادامه این گزارش نوشته است که روزنامه پر فروش «یدیعوت آحارونوت» نیز موافق است که اوباما و نتانیاهو صرفا بعد از گفت‌وگوهایشان در کاخ سفید، یک نمای ظاهری از خود ارائه کردند.

یدیعوت آحارنوت گزارش داده است که به نظر می رسد که لحن نتانیاهو بعد از دیدار با اوباما در کاخ سفید، در مقایسه با زمانی که وی درباره بحث شیرینی و اغواگری مقامات ایران هشدار داد، عوض شد و با لحنی نرم و آشتی جویانه درباره تمایل خود برای اینکه کنار بایستد و در مسیر تلاش جهان برای رسیدن به یک راه حل دیپلماتیک با ایران وارد نشود، صحبت کرد.

از طرف دیگر،‌ روزنامه چپ گرای «هاآرتص» اسرائیل با قاطع ترین شکل ممکن ببه جدایی و عدم توافق آمریکا و اسرائیل در قبال ایران پرداخته و نوشته است که شکاف بین دیدگاه نتانیاهو و اوباما درباره ایران گسترده می شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها