امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56403
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۹
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن اگزماینر»، «جی کارنی» سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید روز گذشته (سه شنبه) وجود هرگونه تنش جدید ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن اگزماینر»، «جی کارنی» سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید روز گذشته (سه شنبه) وجود هرگونه تنش جدید بین ایران و آمریکا بعد از دیدار اخیر «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید را کم اهمیت جلوه داد.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که نتانیاهو در نشست اخیر خود با اوباما خواستار تشدید تحریم های ضد ایرانی شد و اوباما نیز که اخیرا با دکتر روحانی مکالمه تلفنی داشته و به حقوق هسته ای مردم ایران اذعان کرده است، بعد از دیدار با نتانیاهو، در تغییر رویکردی آشکار در قبال ایران مدعی شد که تمام گزینه ها از جمله گزینه نظامی همچنان روی میز است.

بر اساس این خبر، «جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران بعد از ظهر روز دوشنبه هفته جاری با استفاده از شبکه «توئیتر»، تحریم های ضد ایرانی را غیرقانونی خواند و نوشت که رئیس جمهور آمریکا در تمایل خود برای شرکت در مذاکرات پیرامون برنامه هسته ای ایران تغییر فکر ناگهانی داشته است.

ظریف در توئیتر نوشت: تصور رئیس جمهور اوباما مبنی بر اینکه ایران به دلیل تهدیدات غیر قانونی او (اوباما) و تحریم ها در حال مذاکره است، بی احترامی به یک ملت محسوب می شود و رفتاری مبتکرانه و غلط است؛ رئیس جمهور اوباما باید در راستای ترویج اعتماد متقابل، ثبات داشته باشد. تغییر ناگهانی طرز فکر و حرکات زیگزاگ، اعتماد را نابود و اعتبار آمریکا را تضعیف می کند.

بر اساس این خبر، چنین اظهار نظراتی از سوی وزیر خارجه ایران بعد از نشست اخیر نتانیاهو و اوباما صورت گرفت.

کارنی روز گذشته در واکنش به این اظهار نظر ظریف و در حمایت از نظام تحریم های ضد ایرانی، به خبرنگاران گفت: اجرای این تحریم ها به نوبه خود تا اندازه ای منجر شده است که ما امروز در این جایگاه قرار داشته باشیم به طوریکه دولت جدیدی در ایران وجود دارد که تمایل خود را برای مذاکره به منظور پیدا کردن راهی برای این مشکل به شیوه ای دیپلماتیک نشان داده است.

سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید با اشاره به اینکه اگرچه کلمات معنی دار هستند، اما اقدامات معنای بیشتری دارند، گفت: تنها از طریق رفع قابل اثبات و شفاف این چالش (برنامه هسته ای ایران) است که جامعه بین المللی می تواند مطمئن شود که ایران بلندپروازی های سلاح هسته ای خود را رها کرده است؛‌ از این طریق ما می توانیم به یک راه حل برسیم و رئیس جمهور در این زمینه بسیار پایدار و قاطع است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار