امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56432
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۷
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، نیک فرجام، قائم مقام اداره کل سلامت روانی، اجتماعی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، نیک فرجام، قائم مقام اداره کل سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با بیان این مطلب تأکید کرد: با توجه به اینکه تنها متولی بخش درمان، وزارت بهداشت است بنابراین هیچ مرکز یا سازمانی اعم از دولتی یا خصوصی، بدون مجوز وزارت بهداشت و همچنین چارچوب و استانداردهایی که وزارت بهداشت مشخص کرده، نمی‌تواند به راه‌اندازی مراکز درمانی اعتیاد به الکل اقدام کند.
 
نیک فرجام تصریح کرد: فعالیت مراکزی که بدون مجوز وزارت بهداشت اقدام به امور درمانی می‌کنند، توسط ناظران این وزارتخانه و از طریق مراجع قضایی قابل اقدام و پیگیری است.
 
رئیس اداره الکل وزارت بهداشت در ادامه به تشریح اقدامات وزارت بهداشت در زمینه پیشگیری و درمان الکل پرداخت و گفت: سند برنامه جامع پیشگیری، درمان و بازتوانی و کاهش آسیب مسمومیت ناشی از مصرف الکل تدوین و توسط شورای سیاستگذاری وزارت بهداشت در 22 آبان برای اجرا به همه دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شد که در حال حاضر در همه دانشگاه‌های علوم پزشکی در حال اجرا است.
 
وی در ادامه تهیه دستورالعملی شامل استانداردهای وزارت بهداشت از نظر فضا و مکان و نیروی انسانی و تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای مراکز درمانی اعتیاد به الکل را مورد اشاره قرار داد و افزود: همچنین دستورالعمل ارجاع این بیماران به مراکز درمانی، تدوین و در آینده‌ای نزدیک ابلاغ خواهد شد.
 
نیک‌فرجام یادآور شد: در حال حاضر ویزیت برخی از بیماران اعتیاد به الکل، در مراکز سرپایی توسط چندین دانشگاه علوم پزشکی انجام می‌شود.
 
اعلام آمادگی 6 مرکز دانشگاهی در تهران برای ارائه خدمات به بیماران معتاد به الکل
 
قائم مقام اداره کل سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد افزود: در حال حاضر 6 مرکز دانشگاهی در تهران برای ارائه خدمات به بیماران معتاد به الکل اعلام آمادگی کرده‌اند که 4 مرکز سرپایی و 2 مرکز، بستری کوتاه مدت و ویژه هستند که در آینده‌ای نزدیک پس از تکمیل تجهیزات پزشکی و به کارگیری نیروی انسانی متخصص، فعالیت خود را بر مبنای استانداردهای تعریف شده شروع می‌کنند.
 
نیک فرجام در زمینه اقدامات و فعالیت‌های پیشگیری نیز گفت: فعالیت‌های عمده‌ای از جمله، آموزش مهارت‌های زندگی و فرزندپروری توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی به گروه‌های هدف و برگزاری دوره‌های آموزشی برای مربیان و کارشناسان وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی صورت گرفته است. در ضمن طرح سنجش سلامت رانندگان با همکاری نیروی انتظامی و نیز طرح جامع پیشگیری از مصرف الکل، با همکاری سازمان جهانی بهداشت انجام شده است.
 
وی ادامه داد: بخشنامه برگزاری دوره آموزشی برای راه‌اندازی مراکز درمانی اعتیاد به الکل به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها