امروز : پنجشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 26
۰۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56434
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۹
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «تودی‌زمان»، سازمان عفو بین‌الملل ترکیه را به دلیل خشونت‌‌های این کشور در جریان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «تودی‌زمان»، سازمان عفو بین‌الملل ترکیه را به دلیل خشونت‌‌های این کشور در جریان سرکوب معترضان در تابستان گذشته در گزی پارک به نقض حقوق‌بشر محکوم کرد.

در گزارشی با عنوان «اعتراض در گزی پارک» به خشونت‌های پلیس در مواجهه با تظاهرات‌کنندگان و اینکه اقدام قضایی مناسبی در این زمینه صورت نگرفته اشاره شده است.

ضمن اینکه آزار و اذیت‌های دیگری نیز در حق معترضان صورت گرفته است.

این سازمان همچنین از ارائه بسته دموکراسی موردنظر  «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر این کشور نیز انتقاد کرد و اعلام کرد که اردوغان به خشونت‌های گزی پارک اشاره‌ای نکرده است.

در وقایع پارک گزی میدان تقسیم استانبول دولت اردوغان اختیار عمل گسترده‌ای به نیروهای پلیس این کشور داد. پلیس ترکیه نیز با پافراتر گذاشتن از حیطه اختیارات خود دست به اقدامات خشونت آمیز گسترده‌ای علیه تظاهرات کنندگان و نیز خبرنگاران زد، به طوری که تعدادی از تظاهرات کنندگان کشته و جمع زیادی از آنان به همراه برخی خبرنگاران زخمی شدند.

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار