امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56439
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۹
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق»، «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا مقر کمیته 50 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق»، «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا مقر کمیته 50 نفره قانون اساسی مصر را بعد از دیدار با «عمرو موسی» رئیس این کمیته ترک کرد.

موسی در جمع خبرنگاران بعد از این دیدار که پشت درهای بسته برگزار شده بود گفت: احساس می‌کنم موضع اتحادیه اروپا در قبال تحولات مصر پیشرفت کرده و شرایط کشور را به صورت بهتری درک می‌کنند.

رئیس کمیته 50 نفره قانون اساسی مصر افزود که موضوعاتی که در این نشست بررسی شده در ارتباط با نقشه راه و حمایت از احزاب مصری بوده و درباره شرایط مرسی و یا گروه اخوان المسلمین که دیگر در رأس قدرت نیستند سخنی به میان نیامد.

«بدر عبدالعاطی» سخنگوی وزارت خارجه مصر نیز تأکید کرد که محور موضوعات دیدار اشتون و «نبیل فهمی» وزیر خارجه مصر را روابط دو جانبه اتحادیه اروپا و قاهره و کمک‌های اقتصادی به این کشور و همکاری‌های اقتصادی و سرمایه گذاری میان دو طرف به خود اختصاص داده است.

وی همچنین تأکید کرد که در این دیدار پروژه سد النهضه مصر و تعدادی از موضوعات مهم منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

پیشتر وزارت خارجه مصر اعلام کرده بود که اشتون برای میانجیگری به مصر نیامده و برنامه‌ای برای دیدار با محمد مرسی ندارد.

مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا و هئیت همراهش همچنین با «احمد الطیب» شیخ الازهر در الازهر دیدار کرد و در این دیدار آخرین دستاوردهای تلاش‌های اعمال شده در کشور برای ایجاد ثبات و امنیت و آخرین تحولات مصر و منطقه بررسی شد. اشتون شب گذشته در سفری سه روزه وارد قاهره شده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار