امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56440
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۹
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آلمانی «تسایت»، کمیسیون اروپایی از «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان خواست تا هر چه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آلمانی «تسایت»، کمیسیون اروپایی از «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان خواست تا هر چه سریعتر دولت را تشکیل دهد.

«یانوس لواندوفسکی» نماینده اقتصادی اتحادیه اروپا در این مورد گفت: « باید هرچه زودتر دولتی باثبات ایجاد شود. برای همه کشورها در منطقه یورو وجود آلمانی قابل اعتماد ضروری است. آلمان باید باثبات و قابل پیش‌بینی باشد و این مهم است.»

لواندوفسکی افزود: «آلمان در اروپا وظیفه  خاصی دارد تا توسعه در منطقه یورو را ساماندهی کند.»

هم اکنون در منطقه یورو ضروری است که مشخص شود از چه موضوعی باید دفاع کرد و از چه موضوعی نباید دفاع کرد.»

در پی اعلام نتیجه انتخابات پارلمانی، مرکل با افراد برجسته حزبش تشکیل جلسه داد تا درباره راهبرد مناسب برای تشکیل ائتلاف با چپ گرایان به نتیجه برسد. از طرفی مخالفان نیز درباره آغاز گفت‌گوها ابراز تمایل کردند.

ائتلاف دموکرات‌مسیحی و سوسیال‌مسیحی با به دست آوردن 41.5 درصد آرا (در شرایطی که فقط با کسب 5 درصد آرا می‌توانست بهترین نتیجه را در 23 سال گذشته به‌دست بیاورد) اکثریت پارلمان را به دست آورد.

با این حال دموکراتیک آزاد نتوانست آرای لازم را کسب کند از این رو مرکل باید با حزب دیگری تشکیل ائتلاف دهد. حزب دموکراتیک آزاد تاوان سیاست‌های نامناسب درباره مالیات‌ها را پس داد.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار