امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56461
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۶
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در مراسم تجلیل از ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در مراسم تجلیل از همیاران و بازرسان نامحسوس راهنمایی و رانندگی، گفت: راهبرد اصلی راهنمایی و رانندگی، جامعه محوری و مردمداری است و ما باید با استفاده از برنامه‌های مناسب از ظرفیت مردم نهایت استفاده را ببریم.

وی با بیان اینکه 98 درصد مردم ما قانونمدار هستند، گفت: راهنمایی و رانندگی دو وظیفه بر دوش دارد، اول اینکه به این 98 درصد مردم خدمات درست ارائه کند و دوم اینکه بتواند از ظرفیت آنها به نحو احسن استفاده کند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اینکه مأموران رانندگی و راهنمایی بیشترین تعامل را با مردم دارند، گفت: امروز ترافیک تبدیل به معضلی شده است که باید برای حل آن تمام نخبگان وارد عرصه شوند.

رحیمی در ادامه به وقوع سالانه 100 هزار تصادف در کشور اشاره کرد و گفت: 20 هزار کشته در یک سال به هیچ‌وجه آمار قابل قبولی برای کشوری مانند ایران نیست.

وی با اشاره به اینکه بازرسان نامحسوس و همیاران پلیس در حد حرف مانده‌اند، گفت: باید آنها را با برنامه‌ریزی صحیح فعال‌تر کنیم تا بتوانند به ما در حل معضل ترافیک کمک کنند.

رئیس پلیس راهور یکی از راهکارهای حل معضل ترافیک را ایجاد حساسیت در جامعه نسبت به ترافیک عنوان کرد و تاکید کرد: ‌برای انجام این کار باید از مدارس شروع کنیم که ما کار در مدارس را از اواسط سال گذشته شروع کردیم.

وی تأکید کرد: فرهنگ‌سازی در تمام بخش‌ها آغاز شده است و ما افتخار می‌کنیم که امروز بین 3 تا 4 هزار نفر از افراد متخلف و دچار تصادف شده برای آموزش به کلاس‌های آموزشی مراجعه می‌کند.

رحیمی با اعلام اینکه روزانه ۲ تا ۳ هزار تصادف در تهران روی می‌دهد، گفت: پس از وقوع این تصادفات یک طرف حادثه که مقصر شناخته می‌شود به کلاس‌های آموزشی فرستاده خواهد شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ حلقه مفقوده بحث ترافیک را اصلاح رفتارها عنوان کرد و تأکید کرد: ما به میزانی که خودرو وارد جامعه‌مان شده است فرهنگ‌سازی نکرده‌ایم و روی قوانین و مقررات کار نکرده‌ایم.

وی تأکید کرد: فرهنگ‌سازی کار پلیس نیست و وظیفه بخش‌های دیگر فرهنگی است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها