امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۰۹:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56468
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۹
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه ممانعت از مداخله نظامی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه ممانعت از مداخله نظامی در مناقشه سوریه را مدیون تلاش همه کشورهایی دانست که در مباحثات مربوط به حل و فصل این مشکل مشارکت داشتند و از مواضع روسیه در این زمینه حمایت کردند. وی حتی از برخی شرکای خود که به پیشنهاد مقامات مسکو در این خصوص گوش فرا داده و از راه حل نظامی این مسئله خودداری کردند هم تشکر نمود.

پوتین که امروز در کنفرانس بین‌المللی سرمایه گذاری تحت عنوان «روسیه فرا می‌خواند» در مسکو سخنرانی می‌کرد، گفت: این مسئله (ممانعت از حمله نظامی به سوریه) مرهون تلاش مشترک همه ماست، حتی "باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا که پیش از این تصمیم به راه حل نظامی مناقشه سوریه گرفته بود. موفقیت در ممانعت از مداخله نظامی نتیجه تلاش‌های مشترک در عرصه سازمان ملل است و مواضع قاطع کشورهای چین، هند، برزیل، آرژانتین و اندونزی در عرصه شورای امنیت و البته بسیاری از کشورهای دیگر جهان که در مباحثات مربوط به سوریه مشارکت دارند، هم در به ثمر این تلاش موثر و سازنده بوده است.

رئیس‌جمهوری روسیه همچنین از برخی همتایان خود که به گفته وی از حل و فصل مناقشه سوریه از راه نظامی خودداری کرده و به پیشنهاد روسیه در این زمینه گوش فرا دادند، از جمله رهبران فرانسه، انگلیس و ترکیه هم تشکر کرد.

وی افزود: تصور من این است که اگر ما همواره به همین صورت و با تشریک مساعی اقدام کنیم، دیگر نیازی نباشد که از اقدام به زور علیه سوریه استفاده شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها