امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56484
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۶
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار مؤیدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در دیدار با رئیس پلیس الجزایر ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار مؤیدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در دیدار با رئیس پلیس الجزایر اظهار داشت: کشور الجزایر و ایران دو کشور مسلمان و برادر هستند که مشترکات فرهنگی، دینی، تاریخی و سیاسی خوبی را با یکدیگر دارند.

وی افزود: شما در این چند روز که مهمان ما بودید با بخش‌های مختلفی از پلیس ایران آشنا شدید و امروز هم در مجموعه‌ای حضور پیدا کردید که نزدیک به 4 هزار نفر در راه مبارزه با مواد مخدر به شهادت رسیدند.

سردار مؤیدی تصریح کرد: نگاه جمهوری اسلامی به بحث مبارزه با مواد مخدر نگاهی دینی و بشردوستانه است و ما به همان میزان در جلوگیری از مواد مخدر به داخل کشور تلاش می‌کنیم، به همان میزان نیز از خروج آن به سمت کشورهای همسایه از قبیل ترکیه و عراق جلوگیری می‌کنیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا بحث مبارزه با مواد مخدر را یکی از قوانین غیر قابل انعطاف دانست و گفت: رهبران ما فعالیت در بخش مواد مخدر را حرام اعلام کردند و در این رابطه نیز قوانین زیادی وضع شده و این اقدامات نه تنها در دفاع از ایران بلکه در راستای دفاع از بشریت است.

مؤیدی تأکید کرد: امروز در پلیس ایران نزدیک به 300 هزار نفر در بحث مبارزه با مواد مخدر فعالیت می‌کنند و در این راستا پلیس راهور، مرزبانی، جنایی و پلیس امنیت عمومی ما را همراهی می‌کنند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با اشاره به اینکه 12 هزار جانباز در راه مبارزه با مواد مخدر داشته‌ایم، گفت: خروجی کار ما در 3 دهه گذشته بیشتر از سایر کشورهاست و در بحث مبارزه با مواد مخدر عظمی جدی در سطوح مختلف حاکمیت وجود دارد چرا که اگر اینگونه نبود هم در ایران و هم در سایر کشورهای همسایه شاهد آلودگی بیشتر مردم به مواد مخدر بودیم.

وی افزود: شما از من پرسیدید که علت افزایش مواد مخدر در افغانستان چیست؛ شما می‌دانید که افغانستان از لحاظ سرزمینی و آب و هوایی استعداد کشت مواد مخدر از نوع تریاک را دارد و متأسفانه این موضوع فرصتی برای مافیا و قاچاقچیان شده است.

وی افزود: افغانستان در حال حاضر از لحاظ حکومت مرکزی دچار مشکل است و ساختار منسجمی ندارد، امروز مسئولیت افغانستان به عهده ناتو است اما مشاهده می‌کنیم که مردم افغانستان به راحتی به کشت خشخاش مشغول هستند.

سردار مؤیدی در ادامه تصریح کرد: در سال 2001 که ناتو وارد افغانستان شد تولید مواد مخدر در این کشور به 5800 تن رسید و امروز این رقم به 7 هزار تن رسیده است.

وی با اشاره به اظهارات اخیر وزیر مبارزه با مواد مخدر افغانستان مبنی بر اینکه در امحاء مواد مخدر ناموفق بوده‌اند، گفت: افغانستان فاقد صنعت و تولید مواد اولیه است و تنها درآمد مردم در این کشور خشخاش است.

وی افزود: ما تلاش کردیم تا کشت جایگزین در این کشور ایجاد کنیم اما ناتو در این زمینه با ما همراهی نکرد و اجازه فعالیت را به ما نداد.

وی با اشاره به تمهیدات پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، گفت: میانگین کشفیات مواد مخدر ما در هر سال متوسط حدود 500 تن است اما با تمهیدات مناسب در 3 دهه گذشته تلاش کردیم تا ورود مواد مخدر را از افغانستان به ایران کاهش دهیم و راه ورود را به سمت پاکستان بکشانیم.

سردار مؤیدی خاطرنشان کرد: ما ساختارهای پلیسی خوبی را تعریف کرده‌ایم و امروز پلیس ایران تخصصی‌ترین پلیس جهان در بحث کشف مواد مخدر است.

وی افزود: بیش از 85 درصد کشفیات تریاک دنیا و همچنین بیش از 30 درصد کشفیات هروئین و مرفین در جهان مربوط به ایران است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: خوشبختانه ایران ظرفیت‌های خوبی را ایجاد کرده و ما در همین‌جا اعلام می‌کنیم که آماده همکاری با کشور الجزایر در بحث مبارزه با مواد مخدر هستیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها