امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۵:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56511
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۸
تعداد بازدید: 75
به گزارش فارس، پایگاه خبری الحقیقه در خبری به نقل از دیپلمات‌های انگلیسی نوشت که مصوبه شماره 2018 سازمان ملل در مورد سوریه که با تکیه بر توافق ژنو ...

به گزارش فارس، پایگاه خبری الحقیقه در خبری به نقل از دیپلمات‌های انگلیسی نوشت که مصوبه شماره 2018 سازمان ملل در مورد سوریه که با تکیه بر توافق ژنو روسیه و آمریکا در 14 ماه جاری میلادی تهیه شده؛ چارچوبی کلی از راهکار سیاسی حل بحران در سوریه است و تنها به منزله ابزاری برای رها شدن از ناوگان تسلیحات شیمیایی این کشور  نیست.

این منبع تاکید کرد که مسکو و واشنگتن بدون اعلام رسمی این موضوع در مورد تعویق انتخابات ریاست جمهوری در سوریه توافق کرده و روند قانونی دراین کشور در سال آینده به مدت دو سال دیگر تمدید می‌شود. از سوی دیگر مقرر شده که سرپوش سیاسی برای تمدید ریاست جمهوری اسد در این کشور بر اساس بند 2 ماده 87 از قانون اساسی سوریه که از سال گذشته به اجرا گذاشته شده، فراهم شود.

در این ماده آمده است که اگر مدت ریاست جمهوری رئیس جمهور به پایان برسد و رئیس جمهور جدید انتخاب نشود؛ رئیس جمهور قبلی تا انتخاب رئیس جمهور جدید به فعالیت در سمت خود ادامه خواهد داد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها