امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56516
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۸
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «معصومه ابتکار» معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران با انتشار یادداشتی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «معصومه ابتکار» معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران با انتشار یادداشتی در روزنامه انگلیسی «گاردین» بار دیگر بر صداقت ایران در صلح‌طلبی تاکید کرد و ابراز امیدواری کرد که آمریکا نیز در رویکردهای خود صادق باشد. وی در این یادداشت نوشته است:

نیم قرن گذشته عرصه پیشرفت‌های بی‌سابقه بشری بوده است. به همین میزان، این دوره منشا آغاز جنگ‌ها و درگیری‌هایی بوده که جان میلیون‌ها نفر را گرفته و مصیبت‌های بی‌پایانی را موجب شده است. در این دوره، دستیابی به صلح در بخش‌هایی از دنیا مثل خاورمیانه و آفریقا بیش از همیشه به یک توهم تبدیل شده است.
در سه دهه گذشته ما در قلب سرزمین‌های اسلامی شاهد بیش از 10 جنگ بزرگ و درگیری بوده‌ایم که منطقه را ویران کرده است. در حالی که منشا هریک از این درگیری‌ها مولفه‌های داخلی و خارجی مختلفی بوده، در دل همه آن‌ها درس‌هایی هست که رهبران جهانی باید با توجه به آن‌ها و اقدام بر اساس این تجربیات، به این جنگ‌ها و قتل‌عام‌ها پایان دهند.

این جوامع در سیر پیشرفت خود با حمایت جامعه بین‌الملل به تلاش‌هایی بلندمدت نیاز دارند تا بتوانند جراحت‌های عمیق خود را درمان، ساختار گسسته خود را مرمت، شهرهایشان را بازسازی، نواحی زراعی خود را بازیابی و محیط بشری و طبیعی آسیب‌دیده خود را احیا کنند.

این خبر در حال تکمیل شدن است...

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها