امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56533
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۹
تعداد بازدید: 91
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری الشرق الجدید، «وائل الحلقی» نخست‌وزیر سوریه در نشست دولت این کشور گفت که انبارهای استراتژیک گندم برای تامین نیازهای ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری الشرق الجدید، «وائل الحلقی» نخست‌وزیر سوریه در نشست دولت این کشور گفت که انبارهای استراتژیک گندم برای تامین نیازهای کشور به مدت یک و نیم سال کافی است.

وی تاکید کرد که اگر میزان وعده داده شده برای خرید در سال جاری را نیز به این آمار اضافه کنیم، این انبارها برای دو سال کافی خواهند بود؛ الحلقی گفت که دولت پول گندم‌های خریداری شده را بلافاصله پرداخت کرده و برای این میزان 70 میلیارد لیره برای خرید گندم و جو در سال 2013 تخصیص داده است.

الحلقی گفت که بلافاصله بعد از دریافت محصولات کشاورزان پول ‌آنها پرداخت خواهد شد و دولت سعی خواهد کرد تا انبارهای بیشتری از آرد را ذخیره کند تا خسارت‌های وارد شده به آسیاب‌های این کشور را جبران کند.

این مقام سوری ابراز داشت که دولت قراردادهایی را برای تامین کالاهای اساسی دیگر شامل برنج و شکر منعقد کرده که برای تامین نیاز چندین ماه کشور کافی است، جذب و خریداری مقادیر بیشتر از این موارد و سایر کالاهای اساسی نیز همچنان ادامه دارد.

نخست وزیر سوریه همچنین تاکید کرد که دولت این کشور اقدام به تهیه مایحتاج کشاورزان برای کشت در سال 2014 کرده و بذر و کود و موارد دیگر را نیز به میزان 275 هزار تن ذخیره و آنها را از امروز در اختیار کشاورزان قرار می‌دهد.

وی مبلغ کلی بدهی دولت به کشاورزان را 170 میلیارد لیره اعلام و تاکید کرد که این میزان در طول سال‌های گذشته متراکم شده است، وی تاکید کرد که 37 میلیارد لیره از این مبلغ تنها به کشاورزان استان حسکه اختصاص دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها