امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56534
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۹
تعداد بازدید: 62
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیروهای امنیتی کویت امروز برای متفرق کردن تظاهرات «بُدون» از گازهای اشک‌آور و بمب‌های صوتی استفاده ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیروهای امنیتی کویت امروز برای متفرق کردن تظاهرات «بُدون» از گازهای اشک‌آور و بمب‌های صوتی استفاده کردند.

بُدون به معنی بدون شناسنامه و بدون هویت رسمی است که به حدود 100 هزار شهروند کویتی اطلاق می‌شود که دولت این کشور از دادن حق شهروندی به آنها امتناع می‌کند. این موضوع سال‌هاست که به معضلی اجتماعی برای مردم این کشور تبدیل شده‌ و مشکلات بسیاری از جمله پر رنگ شدن نژاد پرستی و نقض حقوق بشر را موجب شده است.

این تظاهرات را بُدون به مناسبت روز جهانی بدون خشونت برگزار کردند، تظاهرات در حالی برگزار شد که وزارت کشور کویت تهدید کرده بود که با خشونت و جدیت در برابر هر تظاهراتی اقدام خواهد کرد.

کمیته ملی پیگیری تجاوزها که یک سازمان حقوق بشری غیر دولتی است؛ در این راستا می‌گوید که در سرکوبگری‌های پلیس کویت علیه این تظاهرات دست کم هشت تن بازداشت شدند و نیروهای ضد شورش سعی کردند با خودروهای زرهی و با استفاده از خشونت تظاهرات را متفرق کنند.

محمد الحمیدی مدیر جمعیت حقوق بشری کویت نیز در پایگاه‌های اجتماعی اینترنت اعلام کرد که پلیس برای سرکوب و متفرق کردند تظاهرات کنندگان از گازهای اشک‌آور استفاده کرده است، وی نیز به موارد عدیده‌ای از بازداشت شهروندان در این تظاهرات اشاره کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار