امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۲۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56545
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۸
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه با ابراز ناراحتی شدید از عدم تصویب بودجه در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه با ابراز ناراحتی شدید از عدم تصویب بودجه در کنگره و تعطیلی دولت فدرال، گفت اگر اکنون به «جناح تندروی یک حزب» امتیاز دهد، دیگر هیچ رئیس‌جمهوری در آمریکا قادر به حکومت کردن نخواهد بود.

دولت آمریکا از سه روز قبل و پس از آنکه نمایندگان کنگره نتوانستند در مهلت مقرر در مورد بودجه به توافق برسند، تعطیل شده است. در پی این اتفاق بخش بزرگی از کارکنان دولت به مرخصی اجباری فرستاده شده‌اند. عدم توافق دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه بیش از همه ناشی از اختلاف در مورد طرح خدمات درمانی‌ای است که اوباما پیشنهاد کرده است. جمهوری‌خواهان که در مجلس نمایندگان اکثریت را در اختیار دارند، لایحه بودجه را بدون تخصیص منابع برای این طرح تصویب کرده‌اند. دموکرات‌ها هم با داشتن اکثریت در مجلس سنا از تصویب این لایحه سر باز می‌زنند.

اوباما که روز چهارشنبه با شبکه «سی‌ان‌بی‌سی» گفت‌وگو می‌کرد، با بیان اینکه از شرایط کنونی بسیار ناراحت است، گفت اگر «جان بینر» رئیس مجلس نمایندگان لایحه بودجه‌ای مناسب ارائه کند، می‌توان در مورد آن مذاکره کرد و نیازی به ادامه تعطیلی دولت نیست.

وی همچنین با انتقاد مجدد از نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره، گفت بینر به دلیل ضدیت با طرح خدمات درمانی، حاضر است کنگره را نابود کند، اما حاضر نیست به جمهوری‌خواهان «نه» بگوید.

رئیس‌جمهور آمریکا ساعتی قبل هم چهار نماینده ارشد کنگره از جمله بینر را برای مذاکره در مورد لایحه بودجه به کاخ سفید دعوت کرد، با این وجود هنوز مشخص نیست که بن‌بست به وجود آمده، چه زمان برطرف می‌شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار