امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56573
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۷
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پیشاور، طالبان پاکستان اعلام کرد که توقف حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی، شرط ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پیشاور، طالبان پاکستان اعلام کرد که توقف حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی، شرط آنها برای آتش‌بس و ورود به روند صلح است.

«شاهدالله شاهد» سخنگوی طالبان در این باره گفت: فقط برقراری آتش‌بس برای مذاکره با دولت کفایت نمی‌کند و پاکستان باید قبل از آغاز مذاکرات رسمی توقف حملات پهپادهای آمریکایی به مناطق قبایلی را تضمین کند.

این اظهارات در حالی انجام می‌شود که روز گذشته شماری از علمای پاکستان که عضو گروه «وفاق‌المدارس» این کشور هستند، با هدف ایجاد آتش‌بس بین دولت و شبه‌نظامیان، به‌طور رسمی با طالبان وارد مذاکره شدند.

با این حال، «قاری حفیظ جالندهری» معاون وفاق المدارس اعلام کرد که علما فقط می‌توانند درباره آتش‌بس به طالبان و دولت فشار بیاورند و فعلا تا حد برقراری آتش‌بس می‌توانند میانجیگیری کنند.

طالبان پاکستان پیش از این نیز پیش‌شرط‌هایی برای مذاکره با دولت تعیین کرده بود که از جمله آن می‌توان به اعلام آتش‌بس، خروج کامل نیروهای ارتش از مناطق قبایلی و آزادی زندانیان طالبان اشاره کرد.

اما به نظر می‌رسد که شرط طالبان برای توقف حملات پهپادهای آمریکایی، دولت را با چالش‌های جدی در روند صلح روبرو کند.

مقامات پاکستانی مدت‌ها است با اعلام نارضایتی از ادامه حملات هواپیماهای آمریکایی به مناطق قبایلی این کشور، خواهان توقف این روند شده‌اند اما واشنگتن همچنان مصر است که این برنامه موثرترین راه برای مبارزه با تروریسم بوده و ادامه آن به نفع امنیت ملی آمریکا است.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار