امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56601
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سپاه، سرهنگ رسول سنایی‌راد معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سپاه، سرهنگ رسول سنایی‌راد معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع کارکنان سازمان تحقیقات و جهاد خود کفایی نیروی دریایی سپاه به تحلیل رویکرد نرمش قهرمانانه در مناسبات و تعاملات خارجی جمهوری اسلامی ایران پرداخت.
 
معاون سیاسی سپاه با تاکید بر اینکه نرمش در سیاست خارجی نباید به اصول راهبردی نظام ضربه بزند، گفت: نرمش قهرمانانه، نرمشی هوشمندانه و مقتدرانه در برابر دشمن، با هدف در اختیار گرفتن میدان است که هیچگونه پیام عجزی را به همراه ندارد.
 
وی نرمش قهرمانانه را یک «تاکتیک و روش» به منظور دنبال کردن اهداف، اصول و ارزش‌های عالیه انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان و تصریح کرد: هدف نرمش قهرمانانه میدان‌داری است نه از دست دادن میدان، از این رو نباید به بهانه تغییرات از اصول خود دست بکشیم.
 
سنایی‌راد با رد ادعای برخی که نرمش قهرمانانه را به صلح امام حسن (ع) تعبیر می‌کنند، گفت: شرایط، امروز شرایط صلح حدیبیه است که سرانجام فتح مکه را به دنبال داشت و امروز جمهوری اسلامی ایران در عین اقتدار حاضر به تعامل با جهان است، تعاملی که بر اساس اهداف تعریف شده و منافع ملی کشورمان باشد.
 
وی با بیان اینکه در جمهوری اسلامی ایران بن بست وجود ندارد، اظهار داشت: می توان با توجه به قوانین و ظرفیتهای موجود در رسیدن به اهداف و خواسته‌ها با طرف مقابل به گفتگو نشست و با بهره‌گیری از تمامی منابع قدرت کشور حول محور عزت، حکمت و مصلحت نظام حرکت کرد.
 
معاون سیاسی سپاه در پایان با تاکید بر اینکه در گفتگو با امریکا باید متوجه ماهیت دشمنی آنان با انقلاب اسلامی باشیم، گفت: در ایجاد این تعامل باید فلسفه دشمنی امریکا با انقلاب اسلامی ایران را بدانیم و با حفظ هوشمندی و هوشیاری، متوجه تضاد ماهوی اصول حاکم بر سیاست قدرتهای استکباری با اصول حاکم بر نظام اسلامی باشیم.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها