امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56620
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که این کشور روی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که این کشور روی عضویت هرچه سریعتر هند و پاکستان در سازمان همکاری‌های شانگهای حساب می‌کند و کار بررسی درخواست عضویت این دو کشور ازهم اکنون آغاز شده است.

لاوروف روز چهارشنبه بعد از مذاکرات خود با "سلمان خورشید" وزیر خارجه هند که به مسکو سفر کرده است، در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی گفت: در رابطه با توسعه سازمان شانگهای باید بگویم که به عقیده ما زمان آن رسیده که این مسئله تحقق یابد. رهبران کشورهای عضو این سازمان تصمیمات لازم در این زمینه را اتخاذ کرده و دستور تهیه اسناد لازم در این زمینه را صادر کرده‌اند و ما امیدواریم که در آینده بسیار نزدیک تصمیمات مشخصی در خصوص درخواست‌های صورت گرفته برای عضویت دائم چند کشور عضو ناظر در سازمان اتخاذ شود.

وزیر خارجه روسیه با تاکید بر اینکه مقامات مسکو از عضویت هند در سازمان شانگهای حمایت می‌کنند، افزود: عضویت هند و پاکستان تنها به نفع سازمان شانگهای خواهد بود.

وزیر خارجه هند نیز به نوبه خویش گفت که دهلی در خصوص حمایت روسیه از عضویت دائم  این کشور در سازمان شانگهای اطمینان دارد.

لاوروف در این کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به سئوال دیگری نسبت به وخامت اوضاع در افغانستان ابراز نگرانی کرده و گفت: ما با دوستان هندی خود در خصوص ضرورت ادامه برخورد هماهنگ در خصوص اوضاع افغانستان هم عقیده هستیم.

به گفته وی، مقامات مسکو نگران وخامت اوضاع در افغانستان بعد از خروج نیروهای ائتلاف بین‌المللی از این کشور در سال 2014 هستند، در حالیکه تهدیدات ترورویستی همچنان در افغانستان باقی مانده است. به همین دلیل روسیه و هند به تماس‌های منظم خود و تبادل نظر در این زمینه ادامه خواهند داد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار