امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56636
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، یگان‌های ارتش سوریه موفق شدند، نشست فرماندهان و افسران «ارتش آزاد سوریه» در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، یگان‌های ارتش سوریه موفق شدند، نشست فرماندهان و افسران «ارتش آزاد سوریه» در روستای «الروضه» از توابع منطقه «ربیعه» در «ریف لاذقیه» در غرب سوریه را هدف قرار دهند.

نشست این فرماندهان و افسران «ارتش آزاد سوریه» به ریاست «ریاض الاسعد» برگزار شده بود.

هدف قرار گرفتن این نشست از سوی یگان‌های ارتش سوریه کشته و زخمی شدن شماری از این فرماندهان و افسران را به دنبال داشت. «ریاض الاسعد» نیز در این حمله دچار جراحت‌های شدید شد که برای مداوا به یکی از بیمارستان‌های ترکیه منتقل شد.

همچنین گزارش شده است، در این حمله همراهان الاسعد از جمله «مصطفى  بیرق»، فرمانده شورای نظامی ارتش آزاد در ادلب و «أسعد العلی» و «ابراهیم المجبور» و «اسامة بزو» و «عبد القادر الآغا» از سرکردگان و فرماندهان ارتش آزاد به اضافه 32 نفر دیگر حاضر در این نشست زخمی شدند.

اما در میان کشته‌های این حمله «احمد الحاج علی» ملقب به «ابو عساف» و «احمد الحاج محمد» و «احمد الرحال»، فرمانده گروه تروریستی موسوم به «کتیبه مهاجرین» و «ریاض برو»، فرمانده گروه تروریستی موسوم به «کتیبه اهل سنت» و «غسان برو»، فرمانده گروه تروریستی موسوم به «کتیبه اهل صحابه» در کوه‌های لاذقیه شناسایی شدند.

تاکنون اطمینان حاصل نشده است که «ریاض الاسعد» که این نشست به ریاست وی برگزار شده بود، همان ریاض الاسعد است که فرمانده سابق ارتش آزاد سوریه و موسس آن است، یا شخص دیگری با همین نام و نشان است.

اما از روستای «الشحروره» نیز گزارش شده است که نیروهای ارتش سوریه سه دستگاه خودرو مجهز به تیربار سنگین دوشکا از آن گروه «جبهه النصره» را هدف قرار داده و منهدم کردند.

در این عملیات نیز 3 فرد مسلح کشته و 11 نفر دیگر زخمی شدند که در میان کشته‌ها «عامر لطف الله شعبان الموسى» و «رائد الحاج العلی» و «ابو شعبان الأصطى» دارای تابعیت چچنی شناسایی شدند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها