امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56641
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۵
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از آستارا، رضا علیزاده ظهر امروز در جلسه کارگروه گردشگری مرزی در محل هتل آسپیناس این شهر یکی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از آستارا، رضا علیزاده ظهر امروز در جلسه کارگروه گردشگری مرزی در محل هتل آسپیناس این شهر یکی از وظایف اصلی سازمان میراث فرهنگی گیلان را تعامل با مسئولان استان دانست و اظهار کرد: هماهنگی با مدیران سازمان‌ها و بهره‌گیری از توان تخصصی کارشناسان و صاحب‌نظران برای اعتلای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری گیلان حائز اهمیت است.

وی گردشگری گیلان را بازار هدف مستعد در حوزه کشورهای حاشیه دریای خزر عنوان کرد و افزود: نقاط مختلف استان از موقعیت‌های ممتازی در حوزه گردشگری برخوردار است.

علیزاده با اشاره به شهرستان مرزی آستارا، تصریح کرد: شهرستان مذکور می‌تواند یکی از مناطق مهم در حوزه گردشگری طبیعت باشد.

سرپرست میراث فرهنگی گیلان، گردشگری طبیعت را مهم‌ترین و بهترین فرصت در استان خواند و بیان کرد: با مدیریت مطلوب و هدفمند می‌توان از ظرفیت‌های بالای حوزه گردشگری طبیعت استفاده بهینه کرد.

وی گردشگری را صنعت فرابخشی توصیف کرد و گفت: موفقیت در صنعت گردشگری نیازمند همکاری و تعامل بین دستگاه‌های اجرایی گیلان است.

به گفته علیزاده، در صورت پیوند دستگاه‌های مختلف اجرایی می‌توان به اهداف تعریف شده در صنعت گردشگری گیلان رسید.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان تسریع و تسهیل ورود گردشگران خارجی در مناطق مرزی را امری مهم در توسعه صنعت گردشگری ذکر کرد و یادآور شد: تامین امنیت گردشگران خارجی از موضوع‌های مهم در صنعت گردشگری است و اکنون در این حوزه با توجه به امنیت بسیار بالای کشور در رتبه ممتاز هستیم.

*فعال کردن پلیس گردشگری در گیلان ضروری است

وی با بیان اینکه فعالیت پلیس گردشگری در استان گلستان آغاز شده است، اظهار کرد: فعالیت پلیس گردشگری با استفاده از نیروهای متخصص و آموزش دیده در گیلان ضروری است.

علیزاده کیفیت ارائه خدمات را از عوامل مهم و تاثیرگذار در جذب گردشگر خارجی عنوان کرد و افزود: ارائه تسهیلات و بسته‌های تشویقی از طرف بانک‌های عامل یکی از عوامل اصلی در احیا و بازسازی مراکز اقامتی گردشگری است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با تاکید بر فعال کردن و اتمام زیرساخت‌های حوزه صنعت گردشگری استان، بیان کرد: اتمام و راه‌اندازی راه‌آهن کریدور شمال ـ جنوب می‌تواند موجب تسهیل ورود گردشگران خارجی در گیلان شود.

*گردشگری دریایی هدف میراث فرهنگی گیلان

علیزاده توجه جدی به حوزه گردشگری دریایی را از جمله اهداف اصلی سازمان میراث فرهنگی استان دانست و تصریح کرد: گیلان در حوزه گردشگری دارای قابلیت‌های بی‌نظیر و ناشناخته‌ای است و با اطلاع‌رسانی هوشمند و هدفمند می‌تواند به استانی نمونه در حوزه صنعت گردشگری تبدیل شود.

وی، بازاریابی گردشگری، سازمان‌دهی آماری و یکپارچه‌سازی گردشگران، ایجاد بازارچه‌های مرزی صنایع دستی، تبادل دانشجو و تعامل نزدیک با سرمایه‌گذاران را از موضوع‌های مهم در توسعه صنعت گردشگری کشور برشمرد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به افزایش تعداد ورود گردشگران در کشور، یادآور شد: شش ماه نخست امسال ورود گردشگران خارجی 28 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته در کشور افزایش داشته است.

انتهای پیام/84001/ح40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها