امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۲۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5666
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۰
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد جواد کولیوند، رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی گفت: طبق ماده 26 از قانون ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد جواد کولیوند، رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی گفت: طبق ماده 26 از قانون انتخابات شوراها، داوطلبان می‌بایست اعتقاد و التزام عملی به اسلام و ولایت مطلقه فقیه و قانون اساسی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه شایعات موجود در خصوص رد صلاحیت‌ها مبنای قانونی ندارد و تمامی تائید صلاحیت‌ها و یا رد صلاحیت‌ها طبق مر قانون انجام می‌شود تاکید کرد: بر اساس روند اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی کشور پس از بررسی صلاحیت‌ها داوطلبان در هیئت‌های اجرایی هیئت‌های عالی نظارت در استان‌ها نیز فرصت یک هفته‌ای برای بررسی سوابق دارند و پس از آن مراتب رد صلاحیت‌ داوطلبان به ثبت‌نام کنندگان اعلام می‌شود.

کولیوند با تاکید بر اینکه فضاسازی‌های رسانه‌ای در اعلام تائید و یا رد صلاحیت برخی افراد اهداف دیگری را دنبال می‌کند افزود: طبیعی است که با توجه به عدم ارسال صورتجلسات تائید یا رد صلاحیت کاندیداها هیئت‌های اجرایی به هیئت‌های عالی نظارت، تا به حال مراتب رد صلاحیت فردی به ثبت‌نام کنندگان اعلام نشده است.

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور با توجه به شایعات مطرح شده در خصوص دعوت از برخی داوطلبان برای اعلام کتبی برائت از فتنه 88 گفت: برخی حوادث سیاسی از جمله فتنه 88 جز خطوط قرمز نظام در تائید صلاحیت‌ها به شمار می‌رود ضمن آنکه تا به حال گزارشی مبنی بر مصاحبه یا دعوت از داوطلبان برای اعلام برائت از فتنه سال 88 به این هیئت گزارش نشده است.

کولیوند گفت:‌البته کسانی که به هر نوع با فتنه 88 ارتباط داشته‌اند ضروری است مواضع روشنی در این خصوص داشته باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار