امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56674
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۵
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، قربان عباسی در سمینار روستاهای هدف گردشگری و توسعه پایدار در تالار فخرالدین اسعد گرگانی اظهار داشت: استان گلستان یکی از قطب‎های گردشگری کشور است که انواع گردشگری نظیر کشاورزی، تاریخی، آبی، کوهستانی، مذهبی و... را می‎توان در آن یافت.

وی با اشاره به برپایی هفتمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران زمین که میزبان سفرای کشورهای هدف گردشگری است، افزود: گردشگری روستایی نیز از جمله انواع گردشگری است که در دیگر کشورها از جذابیت و سودآوری بسیاری برخوردار است و کشور ایران و به ویژه استان گلستان در این زمینه توانمندی‎های قابل توجه‎ای دارد که در صورت توجه و بالفعل‎کردن آن شاهد تحول جدی در روند توسعه گردشگری استان خواهیم بود.

عباسی بااشاره به اینکه گردشگری روستایی امروزه رو به توسعه است، اذعان داشت: کارشناسان این سازمان 37 روستای هدف گردشگری در استان گلستان ، مانند روستاهای زیارت گرگان، گچسوی بالای کلاله، رادکان کردکوی، پاقلعه رامیان، افراتخته علی‎آبادکتول، شاهکوه سفلی گرگان، قلعه‎قافه مینودشت و فارسیان آزادشهر و ... را شناسایی کرده‎اند که پرونده همه آنها تکمیل و به کمیته راهبردی گردشگری و عشایری سازمان مرکزی معرفی شده‎اند که از این میان طرح مطالعات روستای زیارت گرگان شروع شده و مابقی نیز در دست اقدام است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: در طرح ساماندهی روستاهای هدف گردشگری نصب تابلوی راهنما و مشخصه روستا، آموزش دهیاران و مردم برای ارائه خدمات مناسب و ساماندهی زیرساخت‎های گردشگری در روستاها از جمله مواردی است که برای اجرا مدنظر گرفته شده است.

وی افزود: از سوی دیگر سازمان ما تلاش کرده است از سویی به طرح‎های گردشگری در حوزه روستاهای استان که از سوی دهیاران و یا اهالی روستاها به این سازمان پیشنهاد داده می‎شود حتما و در کمترین زمان ممکن پاسخ مثبت دهد و همکاری‎های لازم را برای اجرایی شدن آنها و گرفتن استعلام‎ها انجام دهد. نظیر هتل زیارت گرگان که با سرمایه‎گذاری یکی از اهالی این روستا محقق شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان تصریح کرد: در این راستا باید به توریسم روستایی به عنوان یک راهبرد اثربخش برای توسعه اقتصادی نگریست و به جوامع روستایی برای سازماندهی ساخت‌ها و تبیین کارکردهای توریسم روستایی و هدایت آنها برای دستیابی به اهداف رشد و توسعه جامعه محلی کمک کرد و در این صورت است که می‌توان به رشد و تنوع‎بخشی اقتصادی جوامع روستایی کمک کرد.

عباسی خاطرنشان کرد: در این زمینه، تلاش برای هماهنگی فیمابین و استفاده مشترک از تجارب و ظرفیت‌های مشترک از طریق شبکه‌‌های اطلاع‎رسانی به منظور طرح و توسعه برنامه‌های عملی توریسم روستایی ضروری می‌کند.

گفتنی است سمینار گردشگری روستایی و توسعه پایدار، هم زمان با برپایی هفتمین جشنواره بین‎المللی فرهنگ اقوام ایران زمین و با حضورمسئولان و فعالان عرصه گردشگری، 10 مهرماه درتالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد.
انتهای پیام/2307/ش
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها