امروز : پنجشنبه ۱ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 22
۱۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56676
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۵
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد، سردار محمدرضا نقدی ظهر امروز در جمع مسئولان سپاه حضرت جوادالائمه (ع) خراسان شمالی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد، سردار محمدرضا نقدی ظهر امروز در جمع مسئولان سپاه حضرت جوادالائمه (ع) خراسان شمالی بیان داشت: با گسترش این فرهنگ در اماکن سیاحتی و گردشگری شاهد عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر در این اماکن خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در برخی سواحل دریای خزر و جنوب کشور فعالیت‌های در راستای گسترش این فریضه صورت گرفته است افزود: اجرای این برنامه‌ها نتایج مثبتی در این مناطق در پی داشته است.

سردار نقدی گسترش برنامه‌های فرهنگی چون نمایشگاه‌های کتاب، نماز جماعت، نمایشگاه‌های عکس شهدا در این مناطق را در ارتقای بصیرت و بینش مسافران مهم عنوان کرد.

* ضرورت مشارکت همه دستگاه‌ها برای پیشبرد فریضه امر به معروف

وی همچنین مشارکت همه دستگاه‌ها و آحاد مردم را برای پیشبرد فریضه امر به معروف و نهی از منکر را برشمرد و گفت: صرفاً ورود بسیج به این عرصه نمی‌تواند توفیقات حاصل کند.

سردار نقدی پیشبرد این فریضه الهی را نیازمند کار جمعی خواند و افزود: به طور حتم اگر این سفارش دینی جدی گرفته و به آن عمل شود، آسیب‌های اجتماعی مرتفع می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این اصل دینی باید در حوزه‌های مختلف دانش آموزی، دانشجویی و قشرهای مختلف تبیین و جدی گرفته شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: باید در اجرای این فریضه الهی رهنمودهای مقام معظم رهبری توجه شده تا بهترین نتایج برای جامعه اسلامی حاصل شود.

* تذکر لسانی در جامعه اسلامی نهادینه شود

سردار نقدی همچنین بر گسترش و نهادینه شدن تذکر لسانی در جامعه اسلامی تاکید کرد و بیان داشت: البته بسیج طرح آموزش تذکر لسانی را هم‌زمان با محرم و صفر آغاز خواهد کرد تا با منکرات متناسب با آن برخورد شود.

وی خواستار توجه مسئولان امر آموزش و پرورش به موضوع تبیین و ترویج امر به معروف و نهی از منکر در بین دانش آموزان در قالب کتاب‌های درسی شد و گفت: به این موضوع تاکنون بی توجهی شده و از این رو در این عرصه جای ‌کار دارد.

انتهای پیام/63002/ک30
برچسب ها:
آخرین اخبار