امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۲۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56684
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۷
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌‌آباد، ارتش پاکستان ادعای روز گذشته ارتش هند درباره حمله سربازان این کشور به ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌‌آباد، ارتش پاکستان ادعای روز گذشته ارتش هند درباره حمله سربازان این کشور به مواضع نیروهای هندی در منطقه مورد مناقشه کشمیر را تکذیب کرد.

به دنبال وقوع یک درگیری مرزی در «خط دیورند» در منطقه مرزی مورد مناقشه کشمیر، فرمانده ارتش هند روز  مدعی شد که نیروهای مرزی پاکستان با تیراندازی به سمت نیروهای هندی، بار دیگر موجب نقض آتش‌بس در این منطقه شدند.

پس از این اظهارات، ارتش پاکستان ضمن رد این خبر گفت: چنین اتفاقی رخ نداده است و ما به‌طور کامل این ادعاهای بی‌پایه و اساس را رد می‌کنیم.

خبر درگیری دیروز در حالی منتشر شد که تنها چند روز از دیدار نخست‌وزیران هند و پاکستان در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک و توافق آنها برای توقف هر چه سریع‌تر مناقشات مرزی می‌گذشت.

مدتی است که درگیری هند و پاکستان در مرز مشترک 2 کشور در منطقه مورد مناقشه کشمیر شدت گرفته است.

با این حال، مقامات 2 کشور در جلسه اخیر خود در نیویورک با تأکید بر لزوم پایبندی 2 کشور به آتش‌بس مرزی، اعلام کردند که به ‌زودی جلسه‌ای برای رفع این تنش بین مقامات ارتش 2 کشور برگزار می‌کنند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار