امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۴:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5670
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۰
تعداد بازدید: 124
محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ...

محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به ارائه گزارشی از جلسه غیرعلنی صبح امروز (سه‌شنبه) پارلمان پرداخت و اظهار داشت: این جلسه با حضور وزرای صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی و رئیس‌کل بانک مرکزی به منظور بررسی علت افزایش نرخ برخی کالاهای اساسی، تشکیل شد.

وی افزود: رئیس مجلس به دلیل آنکه در بخش عمده‌ای از جلسه غیرعلنی امروز پارلمان حضور داشت و نکاتی را نیز خودش مطرح کرد، قرار است در ابتدای جلسه علنی صبح فردای مجلس، گزارشی از نشست غیرعلنی امروز خانه ملت ارائه دهد.

فرهنگی با تأکید بر اینکه جلسه غیرعلنی امروز مجلس بسیار پرمحتوا و مفید بود، گفت: در این نشست از زوایای مختلف مسائل اقتصادی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و امیدوارم طی روزهای آینده شاهد آثار این جلسه در کشور باشیم، در این جلسه درباره کالاهای اساسی، سیاست‌گذاری مسائل مربوط به نظام بانکی و موضوعات مرتبط با کنترل نقدینگی در کشور موضوعاتی مطرح شد و به جمع‌بندی‌هایی در این زمینه رسیدیم.

این عضو هیئت‌رئیسه مجلس در ادامه تصریح کرد: در برخی موارد اگر دولت ورود پیدا کند، هم موجب توقف افزایش نرخ کالاها و حتی باعث کاهش قیمت کالاهای اساسی می‌شود اما مهم این است که مدیریت و نظارت با هم در حوزه‌های اقتصادی بیش از آنچه که هم‌آکنون وجود دارد، دیده شود.

فرهنگی با تأکید بر اینکه در این جلسه به طور مشخص راجع مواردی از جمله روغن، گوشت، مرغ و تخم‌مرغ بحث شد، گفت: در این جلسه همچنین رئیس کل بانک مرکزی درباره حمایت‌های دولت از بخش سلامت نیز موضوعاتی مطرح کرد، ما در قوانین و مقررات چیزی به عنوان ارز مرجع نداریم بلکه موضوع حمایت‌های دولت از بخش درمان کشور است که در این جلسه تأکید شد اقدامات جدی‌تری در مورد حمایت دولت از بخش درمان کشور صورت گیرد.

فرهنگی در خاتمه خاطرنشان کرد:‌ در جلسه غیرعلنی مجلس عباس رجایی رئیس کمیسیون کشاورزی، حجت‌الاسلام مصباحی مقدم رئیس کمیسیون برنامه و بودجه،‌رضا رحمانی رئیس کمیته صنایع و معادن و حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و اصل 44 قانون اساسی و همچنین کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس و 8نفر از دیگر نمایندگان خانه ملت به سخنرانی پرداختند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها