امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56702
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۶
تعداد بازدید: 110
به کزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شوشتر، صبح امروز افشین حیدری در مراسم افتتاح هتل سنتی سرابی شوشتر اظهار کرد: هتل سنتی ...

به کزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شوشتر، صبح امروز افشین حیدری در مراسم افتتاح هتل سنتی سرابی شوشتر اظهار کرد: هتل سنتی ابتکاری است که از سایر استان‌ها به خوزستان آورده شده است و باید از این ابتکار استفاده شایسته‌ای شود.

وی با اشاره به اینکه شهرستان شوشتر توانمندی زیادی در این زمینه دارد، افزود: شهرستان شوشتر از نظر تعدد خانه‌های تاریخی توانمندی رساندن تعداد هتل‌های سنتی خود را به عدد 10 در مدت دو سال دارد و در این زمینه از همه توان خود برای حمایت از بخش خصوصی استفاده می‌کنیم.

حیدری با اشاره به اینکه شهرستان شوشتر نیازمند راه‌اندازی هتل‌های این‌چنینی است، گفت: راه‌اندازی هتل‌های سنتی تا بخش زیادی مشکل نداشتن هتل با استانداردهای سخت تعیین شده را می‌پوشاند و به این دلیل گردشگران نیز حاضر می‌شوند تا هم بافت تاریخی شهر را بازدید کنند و هم یک شب در هتلی سنتی با المان‌ها و داشته‌های سنتی و تاریخی شهر شوشتر صبح کنند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: اقامت شاه‌کلید گردشگری است زیرا گردشگر در زمان اقامت می‌تواند بر اقتصاد شهر تاثیرگذار باشد و به این دلیل باید کوشید تا گامی موثر در راستای اقامت گردشگران در شوشتر برداریم تا بتوان به تحول اقتصادی شوشتر در آینده نزدیک امیدوار بود.

وی خاطر نشان کرد: حمایت از سرمایه‌گذاران در راستای راه‌اندازی هتل سنتی در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان است و در این باره از همه توان خود برای تحقق این مهم استفاده می‌کنیم.

وی افزود: باید هتل سرابی الگویی برای راه‌اندازی دیگر هتل‌های تاریخی در شوشتر شود و از همه دارندگان خانه‌های تاریخی در شوشتر می‌خواهیم تا در این زمینه اقدام کنند.
انتهای پیام/72006/ل20/پو3002
برچسب ها:
آخرین اخبار