امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۵:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56706
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۶
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شوشتر، صبح امروز افشین حیدری در مراسم افتتاح هتل سنتی سرابی شوشتر در جمع مردم شهرستان شوشتر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شوشتر، صبح امروز افشین حیدری در مراسم افتتاح هتل سنتی سرابی شوشتر در جمع مردم شهرستان شوشتر اظهار کرد: راه‌اندازی موزه مردم شناسی شهرستان شوشتر در اسرع وقت در این شهرستان پیگیری می‌شود و مشکلات در این زمینه برطرف خواهد شد.

وی افزود: بنای تاریخی امین‌زاده یکی از آثار تاریخی و خانه‌های میراثی است که در تملک اداره کل میراث فرهنگی خوزستان است و این بنا برای تبدیل شده به موزه در نظر گرفته شده است.

وی خاطر نشان کرد: این خانه تاریخی در حال حاضر در حال مرمت است و قرار است پیمانکار، این پروژه را در اسرع وقت به پایان برساند و برای تبدیل شدن این اثر به موزه دیگر مشکل خاصی وجود نخواهد داشت.

حیدری با اشاره به اینکه این بنای تاریخی تجهیز خواهیم کرد، گفت: تلاش می‌کنیم تا این بنای تاریخی را تجهیز کنیم و برای راه‌اندازی موزه مشارکتی به بخش خصوصی تحویل دهیم.

وی خاطر نشان کرد: فردی از مردم شوشتر که از مجموعه‌داران در زمینه مردم‌شناسی است حاضر شده است تا مجموعه نفیس خود را به این موزه منتقل کند و در این باره از وی حمایت می‌کنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان افزود: تلاش می‌کنیم تا نوروز سال‌جاری شوشتر صاحب موزه مردم‌شناسی مستقل و مجهز شده باشد.

انتهای پیام/72006/ل20/پو3002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها