امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56711
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۶
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، حمید راحتی ظهر امروز در جمع دانشجویان رشته‌های مختلف جغرافیا و گردشگری پیام نور واحد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، حمید راحتی ظهر امروز در جمع دانشجویان رشته‌های مختلف جغرافیا و گردشگری پیام نور واحد رشت در سالن اجتماعات محیط زیست گیلان با تبریک فرا رسیدن هفته گردشگری نقش محیط زیست در توسعه گردشگری را مهم برشمرد و اظهار کرد: انباشت زباله در مناطق گردشگری آزار دهنده است.

*گیلان در خطر از دست دادن جایگاه گردشگری

وی با بیان اینکه تخریب طبیعت پس از گردش در آن جایز نیست، افزود: باید با برگزاری کارگاه‌های تخصصی در ارتقای فرهنگ دفع صحیح زباله به جامعه آگاهی داده شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: اگر موارد مربوط به حفاظت از محیط زیست در گیلان رعایت نشود، گیلان جایگاه گردشگری خود را از دست می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در راستای ارتقای فرهنگ گردشگری و محیط زیست در قشم فعالیت‌های گسترده‌ای صورت گرفته است، ادامه داد: توریست‌ها بیشتر به خاطر وجود دریا و رودخانه‌ها به گیلان سفر می‌کنند.

*منابع طبیعی پارک سراوان و قلعه‌رودخان در خطر تخریب هستند

راحتی به پاکسازی پارک ملی بوجاق اشاره کرد و گفت: دو منطقه دیگر در گیلان مانند پارک سراوان و قلعه‌رودخان در معرض تخریب منابع طبیعی هستند زیرا آلودگی منظر و انباشت زباله در این مناطق بسیار زیاد است.

معاون نظارت و پایش محیط زیست گیلان اضافه کرد: این آلودگی به اندازه‌ای زیاد است که موجب اعتراض و انتقاد بیشتر سازمان‌های مردم‌نهاد محیط زیست در استان شده است.

وی یادآور شد: در مورد آلوده نکردن آب رودخانه‌ها، نریختن زباله و ننوشتن یادگاری در مکان‌های گردشگری گیلان باید فرهنگ‌سازی شود.

*نقش موثر مردم در حفاظت از منابع طبیعی و گردشگری گیلان

راحتی با اشاره به کوچ پرندگان به گیلان، متذکر شد: باید با فرهنگ‌سازی فعالیت‌ها را به جایی برسانیم که مردم خود حافظ و مراقب محیط زیست باشند به‌طوری که برای برداشت از جنگل، شکار و تخریب منابع طبیعی راهکارهای جدید ارائه کنند.

وی با بیان اینکه در قشم برای حفاظت از تخم لاک‌پشت‌های دریایی نوعی درآمدزایی به وجود آمده است، یادآور شد: در گیلان نیز مراقبت از تالاب‌ها و پرندگان مهاجر باید از مردم آغاز شود.

به گزارش فارس، امروزه طبیعت‌گردی و تأثیر گردشگر بر حفاظت از محیط زیست مورد توجه واقع شده است.

ارائه مسیرهای جدید برای برگزاری تورهای تخصصی، اهمیت جاذبه‌های زمین‌شناختی در توسعه گردشگری و تبادل اطلاعات استادان گردشگری با دانشجویان از اهداف پیش‌بینی شده برگزاری کارگاه‌های ویژه دانشجویان رشته‌های جغرافیا و گردشگری در گیلان است.

پنجم تا یازدهم مهرماه جاری هفته گردشگری نامگذاری شده است.
انتهای پیام/84002/غ40/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها