امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56712
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۶
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از استان سمنان، به گفته شاهدان و دوستان مجتبی بانی، این جوان گرمساری پیش از ظهر امروز در حین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از استان سمنان، به گفته شاهدان و دوستان مجتبی بانی، این جوان گرمساری پیش از ظهر امروز در حین کار در کارگاه برق دانشگاه سمنان و استفاده از وسایلی که بدون استانداردهای لازم و ایمنی کافی در اختیار دانشجویان قرار گرفته بود، دچار حادثه برق‎گرفتگی شده و جان خود را از دست داد.

به گفته یک دانشجوی حاضر در محل حادثه، این کارگاه به علت نبود تجهیزات ایمنی به‏روز و عدم نظارت و نبود استاد و مسئول کارگاه در حین کار شرایط مناسبی برای کار و تحقیق علمی ندارد.

به گفته یکی دیگر از دانشجویان، مسئول کارگاه بیش از آن‎که نگران ایمن بودن تجهیزات کارگاه باشد، به عدم آسیب رسیدن به وسایل موجود و حراست از تجهیزات می‎پردازد.

دانشجویان بی‎اعتنایی به اعتراض و درخواست‎های دانشجویان مبنی بر رفع نواقص این کارگاه را یکی از دلایل مرگ این جوان دانشجو قلمداد کردند و گفتند: آیا فراهم کردن کم‎ترین امکانات نظیر کفش و دست‎کش ایمنی برای دانشجویانی که با برق سه فاز کار می‎کنند، لازم نیست؟

یکی دیگر از دانشجویان شاهد حادثه ادامه داد: در حین کار دو بار ولت متر خراب شده بود و بار سوم که آزمایش انجام شد، این اتفاق رخ داد؛ شاید اگر استاد یا مسئول کارگاه بر دانشجویان در کارگاه نظارت می‎کردند، امروز همه دانشجویان گریان یک هم‏کلاسی نمی‎شدند.

دیگری با لحنی اعتراض‎آمیز و ملتمسانه گفت: سئوال من این است آیا حق یک دانشجوی 22 ساله این است که قربانی سهل‎انگاری و بی‎توجهی مسئولان شود؟

مهدیان، پزشک دانشگاه سمنان و تکنسین اورژانس 115 سمنان نیز علت مرگ را برق‎گرفتگی و ترومای شدید مغز اعلام کرد و گفت: به رغم تلاش پزشکان متأسفانه این دانشجو احیا نشد و جان خود را از دست داد.
انتهای پیام/2249/ل30
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها