امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۱۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56736
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 154
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، سردار حمید فهیمی‌راد پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران در ستاد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، سردار حمید فهیمی‌راد پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران در ستاد فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: طی 6 ماه نخست امسال بیش از 28 هزار و 400 نفر از اتباع بیگانه در سیستان و بلوچستان دستگیر شده‌اند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: بیش از نیمی از آنها در شهریور ماه امسال دستگیر شده‌اند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه تقریبا نیمی از این تعداد به صورت سازماندهی شده و در قالب باندهای قاچاق انسان وارد استان شده‌اند، اذعان داشت: بیشتر اتباع بیگانه که قصد ورود به خاک ایران اسلامی و حرکت به شهرهای مرکزی کشور را داشتند در مرز سراوان دستگیر شدند.

این مسئول ادامه داد: در نیمه نخست امسال بیش از 24 تن مواد مخدر توسط ماموران نیروی انتظامی کشف و ضبط شده که در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل 18 درصد افزایش داشته است.

فهیمی‌راد افزود: در کشفیات سوخت نیز در مدت فوق 55 درصد کاهش داشته‌ایم.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در زمینه توقیف خودروهای حامل سوخت قاچاق 56 درصد و در زمینه درگیری با اشرار 58 درصد افزایش داشته‌ایم ‌که تمام عوامل‌ نیز دستگیر شده‌اند.

این مسئول با بیان اینکه در یک سال اخیر هیچگونه راه‌بندی را شاهد نبوده‌ایم گفت: در وقوع قتل‌های مسلحانه در 6 ماهه نخست امسال 34 درصد افزایش داشته‌ایم و به دنبال آن در شناسایی قاتلان نیز 60 درصد افزایش عملکرد داشته‌ایم.

‌وی عامل قتل‌های مسلحانه را بیشتر اختلافات قومی و طایفه‌ای عنوان کرد و افزود: در وقوع قتل‌های عادی نیز 14 درصد افزایش عملکرد داشته‌ایم.

فهیمی‌راد اضافه کرد: از هفته ناجا سال گذشته تاکنون 819 قبضه سلاح، پنج میلیون و 532 هزار لیتر سوخت قاچاق و 147 هزار عدد محصولات فرهنگی مبتذل کشف و ضبط شده است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان اذعان داشت: در مدت فوق 51 تن مواد مخدر در سیستان و بلوچستان کشف شده است.

این مسئول افزود: هم اکنون سیستان و بلوچستان از لحاظ احساس امنیت رتبه 16 را در مقایسه با دیگر استان‌های کشور دارد.

وی گفت: تاکنون پلیس‌های فتا مستقل در زاهدان، چابهار، ایرانشهر و زابل راه اندازی شده و موفقیت‌های بسیار خوبی نیز داشته است.

فهیمی‌راد ادامه داد: از هفته ناجا سال گذشته تاکنون 51 تن مواد مخدر در سیستان و بلوچستان کشف شد که در مقایسه با سال پیش از آن 15 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی افزود: همچنین در این مدت 56 هزار و 67 نفر اتباع بیگانه در مرزهای سیستان و بلوچستان دستگیر شدند که نسبت به مدت مشابه سال 90 - 91 حدود 13 درصد کاهش داشته است.

فهیمی‌راد کشف 819 قبضه سلاح، پنج میلیون و 532 هزار لیتر سوخت قاچاق و 147 هزار عدد محصولات فرهنگی مبتذل را از دیگر اقدامات ماموران انتظامی از 31 شهریور 91 تا 31 شهریور امسال ذکر کرد.

وی گفت: سیستان و بلوچستان از لحاظ احساس امنیت رتبه 16 را در مقایسه با دیگر استان های کشور دارد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با تقدیر از عملکرد بسیار خوب پلیس فتا استان افزود: وقوع کمترین جرائم فضای مجازی مربوط به این استان است و تاکنون پلیس‌های فتا مستقل در زاهدان، چابهار، ایرانشهر و زابل راه اندازی شده و موفقیت‌های بسیار خوبی نیز داشته است.

فهیمی‌راد اضافه کرد: کنترل و بسته شدن مرزهای زمینی استان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی سبب شده است که بیشترین قاچاق به سمت دریا کشیده شود.

وی نبود امکانات تفریحی، بیکاری و اعتیاد را در سیستان و بلوچستان از جمله بسترهای ناهنجاری های اجتماعی نام برد و گفت: این مشکلات به ناامنی و ناهنجاری دامن می‌زند.

انتهای پیام/75004/ش40/ث3001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها