امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56793
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۸
تعداد بازدید: 166
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «وندی شرمن» معاون وزیر خارجه آمریکا و عضو تیم مذاکره کننده آمریکا در 1+5 با ایران در جلسه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «وندی شرمن» معاون وزیر خارجه آمریکا و عضو تیم مذاکره کننده آمریکا در 1+5 با ایران در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنای آمریکا که درباره برنامه هسته‌ای ایران برگزار شد گفت که ما منتظر هستیم که دولت ایران اظهارات خود را با اقدامات معنادار، شفاف و قابل راستی‌آزمایی ترجمه کند.

شرمن گفت: ما به این مرحله با امید اما با احتیاط وارد می‌شویم‌.

شرمن که معاون وزیر خارجه آمریکاست در این جلسه گفت: آمریکا برای حل آنچه به گفته وی نگرانی‌های جامعه بین‌الملل از برنامه هسته‌ای ایران بود، در پی اعمال رویکردی مرکب از تعامل و فشار است.

وی افزود در حالی که ترجیح آمریکا تعامل دیپلماتیک بوده ما به این نتیجه رسیده‌ایم که چنین تعاملی بدون فشار ممکن نخواهد بود.

شرمن گفت: ما به مشورت خود با متحدان خود در منطقه از جمله اسرائیل درباره ایران ادامه خواهیم داد.
شرمن در پاسخ به سوالی درباره رفع تحریم‌ها در قبال رفع نگرانی‌ها درباره برنامه هسته‌ای ایران گفت: بخش عمده تحریم‌ها نباید بزودی علیه ایران رفع شوند. راه‌های زیادی برای این کار وجود دارد، از جمله توقف یا فریز یا تعلیق. باید به گفت‌وگوها ادامه داد. ما می‌دانیم که با توجه به تاریخچه مذاکرات بویژه در سال 2005 فریب (توسط ایران) می‌تواند وجود داشته باشد.
معاون کری همچنین گفت: من تمایل دارم که اطلاعات محرمانه‌ای را در جلسه محرمانه در اختیار کمیته روابط خارجی سنا قرار دهم، چون نمی‌خواهم ایران بداند ارزیابی ما چیست.
وی افزود: عوامل زیادی در تعیین ساعتی که برای ساخت بمب هسته‌ای ایران تعیین شده، موثر هستند. به عنوان مثال، سال گذشته در سازمان ملل نتانیاهو در سخنرانی خود درباره برنامه هسته‌ای ایران صحبت کرد و گفت که ایران چگونه می‌تواند به بمب هسته‌ای برسد. ایرانی‌ها زیرکانه بخشی از اورانیوم غنی شده را به اکسید تبدیل کردند و ساعتی که درباره بمب هسته‌ای ایران بود را تغییر دادند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها