امروز : سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 28
۲۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56794
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۸
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مقامات آمریکایی، حقوقدان‌ها و کارشناسان می‌گویند تعطیلی دولت فدرال آمریکا موجب شده بسیاری از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مقامات آمریکایی، حقوقدان‌ها و کارشناسان می‌گویند تعطیلی دولت فدرال آمریکا موجب شده بسیاری از مقامات مجری تحریم‌ها علیه ایران از کار بیکار شوند که این می‌تواند فشارهای ناشی از این تحریم‌ها بر تهران را کاهش دهد.

روزنامه انگلیسی دیلی‌بیست از قول مقامات وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌گوید حدود 90 درصد از کارمندان «اداره تروریسم و اطلاعات مالی» آمریکا، نهادی که مسئولیت نظارت بر اجرای تحریم‌های چندین کشور از جمله ایران را بر عهده دارد به مرخصی فرستاده شده‌اند.

یک سخنگوی وزارت خزانه‌داری آمریکا هم گفته یکی از نهادهای ذی‌ربط این اداره به نام «اداره کنترل سرمایه‌های خارجی» که تحریم‌های مالی دولت آمریکا را اجرا می‌کند نیز وادار به اخراج تقریباً تمامی کارمندان خود شده است.

این سخنگو افزوده در نتیجه «اداره کنترل سرمایه‌های خارجی» قادر نخواهد بود وظایف اصلی خود که از جمله آنها صدور تحریم‌های جدید علیه حمایت‌کنندگان از دولتهای ایران و سوریه و تحقیق درباره موارد تخلف از تحریم‌ها و جریمه کردن متخلفان است را انجام دهد.

این روزنامه انگلیسی می‌افزاید این وضعیت باعث خواهد شد اعمال قوانین مربوط به تحریم‌های ایران با دشواری همراه شود.

آوی جوریش، یکی از مشاوران اسبق در وزارت خزانه‌داری نیز می‌گوید: «با توجه به اینکه اکثر کارمندان شبکه اجرای قوانین جرائم مالی به مرخصی فرستاده شده‌اند بخش‌های مهمی از اطلاعات مالی وارسی و تحلیل نخواهند شد.»

مارک دابلویتز، مدیر اجرایی بنیاد دفاع از دموکراسی هم گفته ایران می‌تواند از این فرصت که هیچ نظارتی بر اجرای تحریم‌ها وجود ندارد برای افزودن بر خزانه مالی و پیش بردن برنامه هسته‌ایش استفاده کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها