امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5680
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 93
علی آذرنژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز  از وجود 7 هزار کلاس درس تخریبی در استان خبر داد و اظهار کرد: این تعداد شامل 30 درصد کل ...

علی آذرنژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز  از وجود 7 هزار کلاس درس تخریبی در استان خبر داد و اظهار کرد: این تعداد شامل 30 درصد کل کلاس‌های درس موجود در آذربایجان‌شرقی است که عمدتا تخریبی هستند و یا معدودی از آن نیز در زمره کلاس‌های تعمیری بوده به دلیل عدم توجیه اقتصادی جزو واحدهای تخریبی محسوب می‌شوند.

وی اضافه کرد: در عین حال 8 هزار کلاس‌ درس در استان نیز نیازمند مقاوم و مستحکم‌سازی هستند که 31 درصد کلاس‌های آموزشی استان را شامل می‌شود.

آذرنژاد درباره موقعیت مکانی واحدهای تخریبی گفت: 40 درصد این واحدها مربوط به مرکز استان یعنی تبریز است.

این مقام حوزه بازسازی و نوسازی مدارس در آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد:  براساس آخرین آمار در آذربایجان‌شرقی 25 هزار و 600 باب کلاس درس وجود دارد.

زیربنای کلاس‌های درس استان قبل از انقلاب 935 هزار متر مربع بود و با روندی که در بحث آموزشی و افزایش ظرفیت‌های این حوزه صورت گرفته این رقم هم اکنون به 3 میلیون و 900 هزار متر مربع رسیده که نشان از رشد 318 درصدی دارد.

همچنین قبل از انقلاب 9 هزار و 317 کلاس آموزشی در آذربایجان‌شرقی احداث شده بود که بعد از انقلاب به 32 هزار و 607 کلاس درس افزایش یافته است.
انتهای پیام/60002/ر20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها