امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56801
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۷
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا درباره عدم توافق کنگره آمریکا با لایحه بودجه دولتی که به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا درباره عدم توافق کنگره آمریکا با لایحه بودجه دولتی که به تعطیلی دولت این کشور انجامید، اظهار نظر کرد.

رئیس جمهور آمریکا گفت که تنها دلیلی که دولت تعطیل شد وسواس جمهوری‌خواهان برای مخالفت با قوانین خدمات درمانی بوده است.

بامداد سه شنبه، 1 اکتبر (9 مهر)، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، در سخنانی که از شبکه‌های رادیو و تلویزیون آن کشور پخش شد، اعلام کرد که به دلیل تصویب نشدن لایحه بودجه دولت فدرال در کنگره این کشور، نهادهای دولتی امکان ادامه فعالیت و ارائه خدمات را ندارند و کنگره را متهم کرد که به وظیفه خود در تصویب لایحه بودجه عمل نکرده است.

دلیل اصلی بحران سیاسی در آمریکا، مخالفت مجلس نمایندگان این کشور با بودجه پیشنهادی رئیس جمهوری برای ارائه خدمات درمانی است. حزب جمهوریخواه - حزب مخالف دولت - در مجلس نمایندگان اکثریت دارد و این مجلس با رد لایحه جدید ارائه خدمات درمانی، یک متن اصلاح شده بودجه را تصویب کرد.

جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان از حزب جمهوری‌خواه، در توضیح مخالفت این حزب با برنامه جدید خدمات درمانی گفت که «مردم آمریکا و من خواستار تعطیل دولت نیستیم» اما افزود که قانون جدید خدمات درمانی هم "تاثیری ویرانگر دارد و باید در مورد آن، کاری انجام داد.»

اوباما گفت که تعطیلی دولت فدرال زندگی را برای مردم عادی آمریکا سخت خواهد کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها