امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56820
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۱
تعداد بازدید: 77
«حسن خریشه»، نایب رئیس دوم مجلس قانونگذاری فلسطین، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رام الله گفت: سیاست آمریکا در ...

«حسن خریشه»، نایب رئیس دوم مجلس قانونگذاری فلسطین، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رام الله گفت: سیاست آمریکا در منطقه باعث شد که ثابت شود، ایجاد پیمان با کشورهایی چون ایران به سود دیگر کشورهاست و این کشور در تمام شرایط و علیرغم تمامی فشارهای بین‌المللی، هم‌پیمانان خود را تنها نخواهد گذاشت.

وی افزود: ایران به عنوان قدرتی بزرگ، به خوبی می‌تواند از هم‌پیمانان عرب خود، همچون حزب الله لبنان، سوریه و جناح‌های مقاومت فلسطینی حمایت کند.

خریشه با اشاره به اینکه ایران در حمایت از هم‌پیمانان خود به خوبی عمل می‌کند و به تمامی تعهدات خود در این زمینه پایبند است، تاکید کرد که این مسأله به عنوان عاملی بازدارنده در برابر نقشه‌های آمریکا و اسرائیل مطرح است و از کنترل منطقه خاورمیانه و رسم نقشه سیاسی آن بر اساس منافع این قدرت ها جلوگیری می‌کند.

وی خاطرنشان کرد که ایران دارای نظام سیاسی مستحکمی است که در آن انتخابات به صورت دوره‌ای و منظم برگزار می‌شود و این نظام با بهره‌مندی از فناوری هسته‌ای می‌تواند به عنوان قدرتی بازدارنده در برابر غرب به ویژه آمریکا و متحدانش عمل کند.

خریشه با اشاره به کاهش قدرت آمریکا در منطقه عربی، به ویژه پس از ظهور روسیه، چین و ایران به عنوان قطبی واحد در کنار یکدیگر، تاکید کرد که شیوه تعامل آمریکایی‌ها با سوریه به عنوان یکی از اصلی‌ترین همپیمانان ایران در منطقه، پس از ظهور این صف‌آرایی تغییر کرده و تهدیدها نیز نسبت به حمله نظامی به سوریه کاهش یافته است.

وی خاطرنشان کرد که ایران با بهره‌گیری از رشد و قدرت محور خود در خاورمیانه، اهمیت توانایی‌های خود در اداره مبارزه با آمریکا را به عرصه نمایش خواهد گذاشت.

نایب رئیس دوم مجلس قانون‌گذاری فلسطین در خصوص نگرانی‌های عربستان و ترکیه در رابطه با اختلافات موجود میان ایران و آمریکا گفت: عربستان مدت‌هاست که تلاش دارد، تفکری با مضمون دشمنی ایران، و نه آمریکا و اسرائیل، با کشورهای عربی و فلسطینیان را رواج دهد؛ ریاض همچنین سعی دارد که پدیده‌ای بی‌سابقه همانند تفرقه میان شیعه و سنی را بر منطقه حاکم کند.

به گفته وی ترکیه نیز علی رغم آنچه که در خصوص اختلافات و درگیری‌های آن با رژیم صهیونیستی بر زبان‌ها رانده می‌شود، در هر حال روابط ویژه‌ای با این رژیم داشته است. مواضع ترکیه در خصوص ایران و برنامه هسته‌ای این کشور همیشه جزیی از جنگ منافعی به رهبری آمریکا در منطقه است.

خریشه در این زمینه به وجود سه استراتژی در منطقه شامل استراتژی مقاومت به رهبری ایران، سوریه و حزب الله، استراتژی صهیونیستی – آمریکایی و استراتژی ترکیه اشاره می‌کند.

خریشه افزود: برنامه هسته‌ای ایران مسأله‌ای مهم است که می‌تواند قدرتی بازدارنده به شمار آید و با ایجاد ایجاد موازنه وحشت، مانع هر گونه حرکت آمریکایی – صهیونیستی و حمله نظامی به ایران باشد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها