امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56823
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۱
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود مشحون در مورد ناکامی تیم ملی بسکتبال نوجوانان در مسابقات قهرمانی آسیا ...

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود مشحون در مورد ناکامی تیم ملی بسکتبال نوجوانان در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: نتیجه بسیار بدی رقم خورد و واقعاً از این بابت متاسفم و از همه عذرخواهی می‌کنم. بازیکنان ما نمایش خوبی نداشتند، هرچند ما تصور می‌کردیم این تیم باید به نیمه نهایی برسد. آنها نتوانستن از داشته‌های خود به خوبی استفاده کنند و در نهایت هم باختند.

وی ادامه داد: تیم نوجوانان زمانی که باید در تهران اردو می‌داشت سالن در اختیارش نبود و در مجموع سه جلسه هم نتوانست از سالن آزادی استفاده کند و دورترین نقطه‌ای که برای اردو رفت کرمانشاه بود! همه این مشکلات وجود داشت، اما این دلیل نمی‌شود که ما در تهران از رسیدن به نیمه‌نهایی باز بمانیم و اینها نباید توجیه شکست باشد.

*بازیکنان حرف مربیان را گوش ندادند و در نتیجه خودشان ضرر کردند

رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: بازیکنان ما حرف مربیان خود را گوش ندادند و هرکسی در زمین کار خود را انجام می‌داد و ضعیف بودند. از همه مهمتر اینکه خودشان ضربه خوردند و نتوانستند سهمیه جام جهانی را بگیرند، چون اگر این اتفاق می افتاد سکوی پرتاب خوبی برای آنها می‌شد. این بازیکنان کم تجربه بوده و شتاب زده بازی می‌کردند. در نتیجه آن شجاعتی که باید می‌داشتند را نداشتند.

* آموزش و پروش هیچ گاه کمک حال فدراسیون نبود

وی در پاسخ به این سوال که مقصر اصلی این شکست چه کسی است، گفت: این بازیکنان در سنین آموزشگاه هستند و باید در مدرسه آموزش ببیند نه فدراسیون. آنها باید کارهای پایه را در آموزشگاه‌ها بیاموزند و فدراسیون تاکتیک‌ها را با آنها کار کند، نه اینکه بازیکن به اردو دعوت شده تازه بخواهد در اردو توپ را دستش بگیرد. متاسفانه ما سرویسی که باید به بازیکنان می‌دادیم را نتوانستیم بدهیم.

مشحون گفت: با این وضعیت نباید دنبال مقصر بگردیم اگر اینطور باشد من تنها مقصر این ناکامی هستم. باید به این نکته توجه کنیم که ما چه امکاناتی در بسکتبال داریم؟ فیلیپین که ما را شکست داد در کوچه هایش هم حلقه بسکتبال وجود دارد، اما در ایران یک سالن برای کل بسکتبال ملی.

وی در مورد اینکه بهتر نیست فدراسیون بسکتبال و آموزش و پرورش همکاری بهتری داشته باشند تا دیگر این اتفاقات نیفتد، تصریح کرد: همیشه فدراسیون بسکتبال به دنبال همکاری بوده است و خود من هم دنبال این کار رفته‌ام، اما با کمال تاسف هیچ گاه جوابی نگرفته‌ام.
 * نمی‌توانیم حقیقت را کتمان کنیم

وی در پاسخ به این سوال که بهتر نبود بین دو نیمه خود شما یا بچیروویچ با این بازیکنان صحبت می‌کردید که خودشان را پیدا کنند، گفت: من روز قبل از بازی در اردوی این تیم حاضر شدنم و از بچیروویچ هم خواستم که همیشه در کنار تیم باشم و در بازی با فیلیپین هم پشت نیمکت نشسته بود. این کارها دیگر فایده‌ای ندارد و آن اتفاقی که نباید می‌افتاد، افتاد همه بازی را دیدند و نمی‌توانیم حقیقت را کتمان کنیم.

*هنوز هم می‌گویم پشتوانه داریم

مشحون در پاسخ به این سوال که شما همیشه گفته‌اید که ما پشتوانه داریم و حالا با این اتفاقی که افتاده است چه پاسخی دارید، گفت: من هنوز هم می‌گویم بسکتبال پشتوانه دارد. این تیمی که در تورنمنت چین قهرمان شد، بازیکنانش از کجا آمده‌اند، مگر فدراسیون آنها را نساخته است؟ نسلی که در مسابقات جوانان جهان حضور داشت حاصل زحمات چه کسانی بود؟ آیا غیر از این است که توسط فدراسیون سازماندهی شدند؟ نباید با یک نتیجه همه چیز را فراموش کنیم.

*کادر فنی تمام تلاش خود را انجام داد

وی در پاسخ به این سوال که از عملکرد کادر فنی راضی هستید یا خیر، گفت: علی توفیق و دستیارانش تمام تلاش خود را انجام دادند و بازیکنانی را که تاکنون بسکتبال بازی نکرده بودند را برای مسابقات آماده کردند. ضعف از خود بازیکنان بود که قدر خود را ندانستند.

* شکست نوجوانان اول از همه خودم را آگاه کرد

رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: این اتفاق را به فال نیک می‌گیرم. اول از همه خودم آگاه شدم و اشتباهات را متوجه شدم و دوم اینکه متولیان ورزش هم باید این شرایط را ببینند و سرانجام  حمایت خود را از بسکتبال آغاز کنند.

* تیم فعلی نوجوانان به کل تغییر خواهد کرد

مشحون در پاسخ به این سوال که آینده این تیم چه خواهد شد، گفت: بازیکنان فعلی رها نخواهند شد و باید برای بازی‌های بعدی آماده شوند، اما نظر خود من این است که باید ترکیب کلی تیم تغییر کند. به غیر از دو، سه بازیکن که عملکرد خوبی داشتند، سایر نفرات را باید با جرثقیل در زمین حمل می‌کردند. باید برنامه ریزی جامع صورت بگیرد تا روند بهتری داشته باشیم.

* همه تیم‌ها از میزبانی ایران رضایت دارند

وی با اشاره به اینکه میزبانی ایران در مسابقات رضایت کامل تیم‌ها را در پی داشته است، گفت: همه بازیکنان، مربیان و داوران از شرایط میزبانی ایران رضایت کامل دارند. ما سعی کردیم بهترین امکانات را در اختیار آنها قرار دهیم. در مورد سالن، رفت و آمد و مسابقه خوشبختانه هیچ مشکلی وجود نداشت.

*بانوان خودشان باعث شدند از حضورشان در سالن‌ها جلوگیری شود

مشحون در پاسخ به این سوال که چه زمانی حضور بانوان در سالن ها دوباره محقق می‌شود، گفت: متاسفانه از ماست که بر ماست. بانوان در سال‌های گذشته در تمام مسابقات حضور داشته‌اند، اما خودشان باعث شدند که از ورودشان جلوگیری شود. وقتی فیلم‌هایی که از جایگاه بانوان گرفته بودند را مشاهده کردم، خودم شرمم شد. امتیازی که به آنها داده شده بود را قدر ندانستند.

رئیس فدراسیون بسکتبال ادامه داد: با این شرایط من باز هم تمام تلاش خود را انجام خواهم داد تا آنها دوباره به سالن بیایند، اما خودش بانوان هم باید رعایت کنند. باید اخلاق اسلامی در همه مکان‌ها حاکم باشد و امیدوارم با یک برنامه ریزی صحیح باز هم شاهد حضور آنها باشیم.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها