امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56825
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۱
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی حکیم جوادی معاون سابق وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در طول ریاست ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی حکیم جوادی معاون سابق وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در طول ریاست خود بر سازمان فناوری اطلاعات ایران، مجری اجرای شبکه ملی اطلاعات بود.

وی در آخرین روزهای حضور خود در وزارت ارتباطات، از تدوین برنامه مفصلی در قالب 14 کلان فعالیت برای اجرای شبکه ملی اطلاعات خبر داد و گفت: این شبکه تا آخرین مرحله پیاده‌سازی کامل باید طبق این برنامه پیش رود و این برنامه در قالب کتابچه‌ای به وزیر ارتباطات ارائه شده است.

وی گفته بود: این برنامه شامل تمام مراحل پیاده‌سازی، از جمله لایه دسترسی، مدیریت شبکه، اقدامات فنی، محتوا، آموزش و نهایتا بومی‌سازی است و در آن وظایف شرکت‌های زیر مجموعه وزارت ارتباطات و وظایف مجموعه‌های خارج از وزارت مشخص شده است.

از زمان آغاز دولت یازدهم هنوز اعلام موضعی در خصوص شبکه ملی اطلاعات صورت نگرفته و تلاش خبرنگار فارس نیز برای کسب اطلاع از مسئولان جدید و مجری جدید این طرح تاکنون بی‌نتیجه مانده است.

هنوز معلوم نیست که مسئولان جدید وزارت ارتباطات در طول 2 سال و نیم باقی‌مانده از برنامه پنجم توسعه، چه برنامه‌ای برای اجرای شبکه ملی اطلاعات در ذهن دارند.

اما اخیرا وزیر ارتباطات از برنامه‌ریزی‌های خاصی برای تسریع در انجام این پروژه خبر داده است.

محمود واعظی در پاسخ به این پرسش که شبکه ملی اطلاعات در چه وضعیتی است، اعلام کرده: در ارتباط با شبکه ملی اطلاعات در یک ماه گذشته (آغاز دولت یازدهم تاکنون) فعالیت‌هایی را انجام داده‌‌ایم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در این یک ماه گذشته در حال تدوین برنامه‌‌های خاصی هستیم تا با یک توان و سرعت بیشتر بتوانیم به اهداف‌مان برسیم.
انتهای پیام/آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها