امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56833
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۱
تعداد بازدید: 75
مصطفی قلی خسروی در پاسخ به این سؤال که وزیر راه و شهرسازی گفته برنامه‌ای برای افزایش مدت اجاره مسکن دارد، به خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به ...

مصطفی قلی خسروی در پاسخ به این سؤال که وزیر راه و شهرسازی گفته برنامه‌ای برای افزایش مدت اجاره مسکن دارد، به خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس افزود: افزایش مدت اجاره مسکن دستوری نیست، چرا که شرع اجازه نمی‌دهد این کار انجام شود.

وی ادامه داد: به مالک نمی‌توان اجبار کرد که واحد مسکونی خود را سه ساله اجاره بدهد، چرا که این طرح قبلا یک بار مطرح شد و علما و فقها اعلام کردند این موضوع شدنی نیست.

خسروی اظهار داشت: اگر امتیازی برای افزایش مدت اجاره مسکن داده شود، می‌توان به اجرای آن امیدوار شد.

وی اضافه کرد: بنابراین اگر امتیازی مثل کاهش مالیات مطرح باشد، باید ابتدا این امتیاز و تسهیلات از وزارت امور اقتصادی و دارایی‌ اخذ شود، آن وقت می‌توان به موفقیت اجرای این طرح امیدوار بود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: اگر به عنوان مثال در این امتیاز مالیاتی مالکی که دو واحد مسکونی را به اجاره داده است، علاوه بر اینکه این دو واحد مسکونی از مالیات معاف شود، اگر در جای دیگری شرکت یا مغازه‌ای دارد، آنجا هم 10 درصد تخفیف معافیت مالیاتی داشته باشد، می‌تواند به اجرای طرح کمک کند.

خسروی اضافه کرد: در این وضعیت مالک اختیار دارد که از این امتیاز استفاده کند، یا نکند و در این صورت افزایش مدت اجاره مسکن هم به نفع مالک و هم به نفع مستأجر است.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها