امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۶:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56842
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 110
سیدحسین نقوی‌حسینی نماینده پیشوا و ورامین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره ...

سیدحسین نقوی‌حسینی نماینده پیشوا و ورامین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره اظهارات اخیر اوباما در دیدار با نتانیاهو مبنی بر اینکه تحریم‌ها ایران را به پای میز مذاکره کشانده است، گفت: این آمریکایی‌ها هستند که از چند ماه پیش صحبت از مذاکره مستقیم و برقراری خط تلفن مستقیم میان ایران و آمریکا را مطرح کردند.

وی با اشاره به مکالمه تلفنی روسای جمهور دو کشور افزود: همین مکالمه تلفنی در واقع به نوعی سر فرود آوردن در مقابل مقاومت 34 ساله ملت ایران در برابر زورگویی‌های غرب بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ملتی که 34 سال مقاومت کرده می‌تواند صد سال دیگر هم در مقابل زورگویی‌ها مقاومت کند، اضافه کرد: ولی ملت ایران ثابت کرده که به هیچ وجه از حق خود کوتاه نمی‌آید.

نقوی‌حسینی با اشاره به تأکید رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه کشورمان بر روی حقوق جمهوری اسلامی تصریح کرد: حال اگر آمریکایی‌ها در مقابل هم‌پیمانان صهیونیست خود می‌ترسند و به گونه‌ای دیگر موضوعات را مطرح می‌کنند مشکل خود آنها است و باید مشکل‌شان را حل کنند.

وی اظهارات اوباما در مجمع عمومی سازمان ملل و در مکالمه تلفنی با روحانی را یادآور شد و اظهار داشت: صحبت‌هایی که اوباما در این دو جایگاه مطرح کرد از موضع احترام متقابل و کرنش در برابر عظمت ملت ایران بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اظهارات اوباما مبنی بر اینکه همه گزینه‌ها در برابر ایران بر روی میز قرار دارد، تصریح کرد: ما نیز قبول داریم که آمریکا طی 35 سال گذشته از همه گزینه‌های خود از قبیل تحریم، حمایت از معاندان، کودتا و ... استفاده کرده و حقیقتا آنها از تمام گزینه‌های روی میز خود علیه ملت ایران استفاده کرده‌اند.

نقوی‌حسینی با بی‌تأثیر خواندن توطئه‌های آمریکا علیه اراده ملت ایران افزود: اوباما چاره‌ای جز فرود آوردن سر تعظیم در برابر ملت ایران ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به موقعیت دشوار آمریکایی‌ها در منطقه تصریح کرد: این کشور با توجه به موقعیت خود در منطقه می‌داند که چاره‌ای جز گفت‌وگو با ایران ندارد و موضوع سوریه جز با مذاکره با ایران حل نمی‌شود.

وی با بیان اینکه آمریکا می‌داند اگر به ایران احترام نگذارد جایی در منطقه ندارد، خاطر نشان کرد: فکر می‌کنم با این شرایط آنها حتما پای میز مذاکره باقی مانده و می‌خواهند که از این طریق به نتیجه برسند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها