امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56844
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۵
تعداد بازدید: 91
محمد چینیان، مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، در پاسخ به این پرسش که «آیا ...

محمد چینیان، مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، در پاسخ به این پرسش که «آیا فروش انواع ساندویچ در بوفه مدارس از نظر آموزش و پرورش منعی دارد؟»، اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل پایگاه تغذیه سالم که مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، مواد غذایی ارزشمند منعی برای ورود به مدارس ندارند.

وی افزود: انواع ساندویچ‌ها مانند ساندویچ تخم‌مرغ در دستورالعمل پایگاه تغذیه سالم توصیه شده است و اگر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره دیگر ساندویچ‌ها تأییدیه دهد که از نظر سلامت مشکلی برای دانش‌آموزان ایجاد نمی‌کند، منعی ندارد.

چینیان با بیان اینکه دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش در این بین از برند و شرکت خاصی حمایت نمی‌کند، خاطرنشان کرد: ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها کمیته‌هایی در این باره دارند که می‌توانند شرکت‌ها و برند‌هایی که می‌خواهند در بوفه مدارس، محصولی را عرضه کنند، بررسی ‌کنند.

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: درست است که سوسیس و کالباس‌ها دارای مجوز بهداشتی هستند اما باید با دستورالعمل پایگاه تغذیه سالم مدارس همسو باشند و بر اساس آن، مواد غذایی در بوفه مدارس توزیع و عرضه ‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها