امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56850
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۸
تعداد بازدید: 163
احمد آریامنش هنرمند خوشنویس که ابداع دو خط «کرشمه» و «سفیر» را در کارنامه هنری خود به ثبت رسانده است، نمایشگاه تازه‌ای را که تلفیقی از هنر خطاطی و ...

احمد آریامنش هنرمند خوشنویس که ابداع دو خط «کرشمه» و «سفیر» را در کارنامه هنری خود به ثبت رسانده است، نمایشگاه تازه‌ای را که تلفیقی از هنر خطاطی و عکاسی است پیش روی مخاطبانش می‌گذارد.

این نمایشگاه حاصل همراهی احمد آریامنش هنرمند خوشنویس و «سهیل قربان‌دایی‌پور» در زمینه عکاسی است که مجموعه آثار مشترکشان را با عنوان «نورنوشت» ۱۹ مهرماه در گالری شکوه به نمایش خواهند گذاشت. 

آریامنش در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره این نمایشگاه تازه خود توضیح داد: این نمایشگاه تازه نیز همچون دیگر نمایشگاه‌های من ویژگی منحصر به فردی دارد چرا که برای اولین بار دو هنرمند از دو رشته هنرهای تجسمی برای خلق مجموعه آثار مشترک همکاری دارند.

وی با اشاره به ضرورت رویکردهای جدید در آثار هنری گفت:‌ جامعه امروز ما نیاز به رویکردهای جدید در هنر دارد و باید تجربه کرد که از تلفیق دو هنر چه هنر سومی می‌تواند زاییده شود و بازخورد آن را در جامعه ببینیم.

وی افزود: ما این کار تازه را تجربه‌ کرده‌ام و قضاوت آن را به عهده مردم و مخاطب می‌گذاریم.
 


 

آریامنش درباره بازخورد احتمالی این مجموعه آثار تازه‌اش گفت: من انسان جستجوگری هستم و با تکرار میانه‌ای ندارم،‌ این نمایشگاه نیز شامل آثار تازه با تکنیک جدیدی است که به نمایش درمی‌آید ممکن است آثار بسیار خوبی باشد و نقطه عطفی در هنر به شمار رود و این احتمال هم وجود دارد که استقبال خوبی از آن نشود ولی عدم استقبال دلیلی برای عدم نمایش آثار ما نخواهد بود.

او با اشاره به تجربه‌های گذشته خود توضیح داد: تاکنون تجربه‌های موفقی از این اتفاقات جدید داشته‌ام ،‌همان طور که در ابداع دو خط کرشمه و سفیر بازخورد خوبی را شاهد بودم.

این هنرمند خوشنویس درباره تکنیک خود در این نمایشگاه توضیح داد: این ایده‌ای بود که دوست و همکارم «سهیل قربان دایی ‌پور» که دانشجوی من نیز هست،‌ اولین بار به ذهنش رسید او عکاس خوش ذوقی است که پیشنهاد کرد یک نمایشگاه مشترک از آثارمان برپا کنیم و به این منظور خوشنویسی را به گونه‌ای با عکاسی تلفیق کنیم که در نهایت به موضوع خوشنویسی با نور رسیدیم. به این ترتیب من با نور خوشنویسی می‌کردم  و او با تخصصی که در زمینه عکاسی داشت،‌ از این لحظات خاص عکاسی کرد و در نهایت نوشته‌هایی با نور را شاهد هستیم که عکاسی شده است.

وی افزود: این پروژه با تمرین و پشتکار به نتیجه رسید و توانستیم مجموعه آثار بسیار خوبی را آماده نمایش کنیم که تصور این همه زیبایی آن را از قبل نداشتیم.

آریامنش یکی از ویژگی‌های این آثار را عدم استفاده از هر گونه نرم افزار و رایانه عنوان کرد وگفت: ممکن است بسیاری تصور کنند این آثار با استفاده از رایانه انجام شده است ولی این طور نیست.

او درباره کلمات خوشنویسی شده در این آثار و این که آیا کلمات قابل خوانده شدن هست یا صرفاً نوعی بازی با نور است توضیح داد: در برخی از آثار کلمات و خط قابل خواندن است و برخی نیز صرفاً به زیبایی آن توجه شده و به هنر آبستره نزدیک شده است.

این هنرمند خوشنویس معتقد است که این آثار جدید بسیاری از هنرمندان از جمله گرافیست‌ها،‌خوشنویس‌ها و عکاسان و شاید معماران را نیز شگفت زده کند.

آریامنش تعداد این آثار را ۲۰ تابلو عکس عنوان کرد که در ابعاد ۱۰۰ در ۷۰ در گالری شکوه روی دیوار می‌رود.

او در خاتمه این نمایشگاه را اتفاق جدیدی در دهه ۴۰ زندگی خود دانست و تأکید کرد که این نمایشگاه حاصل همفکری و تلاش دو هنرمند خطاط و عکاس است که برای اولین بار برای خلق یک مجموعه آثار مشترک در کنار هم قرار می‌گیرند.

به گزارش فارس،‌نمایشگاه «نورنوشت»‌ شامل مجموعه آثار مشترک احمد آریامنش هنرمند خوشنویس و «سهیل قربان دایی‌پور» هنرمند عکاس ۱۹ مهرماه در گالری شکوه گشایش خواهد یافت و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها