امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56852
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از گمرک جمهوری اسلامی ایران، مسعود کرباسیان رئیس کل که در مراسم جابجایی تعدادی از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از گمرک جمهوری اسلامی ایران، مسعود کرباسیان رئیس کل که در مراسم جابجایی تعدادی از معاونان و مدیران کل گمرک سخن می‌گفت، افزود: هدف اصلی گمرک ارائه خدمات و تسهیلات مطلوب به فعالان اقتصادی و تجار و بازرگانان برای ترخیص به موقع کالا به خصوص مواد اولیه و قطعات وارداتی مورد نیاز واحدهای تولیدی و تأمین نیازهای ضروری مردم است.

وی که پیشتر نیز در زمان تصدی خود بر گمرک جمهوری اسلامی ایران طرح‌ها و پروژه‌های مختلفی را در راستای تسهیل تشریفات ترخیص کالا از جمله پیاده‌سازی سیستم‌های مدرن الکترونیکی به اجرا گذاشته بود، با اشاره به اهمیت به‌ روزرسانی فعالیت‌ گمرکی اظهار داشت: اگر خواهان گمرکی چابک، کارآمد و هوشمند هستیم، هیچ چاره‌ای نداریم، جز آنکه با استفاده از نیروهای متخصص داخلی، تجارت گمرکی کشورهای موفق و توسعه و ترویج آموزش، در مسیر گمرک الکترونیکی حرکت کنیم و طبیعی است که تحقق این امر نیازمند تخصیص بودجه و اعتبارات مورد نیاز است.

کرباسیان نقش و اهمیت گمرک در کمک به رشد اقتصادی ملی و توسعه مناسبات تجاری با کشورهای خارجی را مهم توصیف کرد و گفت: در دنیای امروز بدون همکاری‌ منطقه‌ای و بین‌المللی و افزایش تعامل با دیگران، نمی‌توان به اهداف و برنامه‌های تعیین شده به خصوص اهداف اقتصادی دست یافت و به همین دلیل یکی از برنامه‌های اصلی ما توسعه همکاری با گمرکات کشورهای دیگر و همچنین افزایش تعامل با سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان جهانی گمرک است.

رئیس‌کل گمرک با تأکید بر آثار مثبت جابجایی نیروها در گمرک اظهار داشت: انتقال نیروها از یک بخش به بخش دیگر در سازمان یک امر طبیعی است که منجر به ایجاد تحول و افزایش انگیزه کاری در کارکنان می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت گمرکات مرزی اظهار داشت: کارکنان مستقر در گمرکات دورافتاده و مرزی در خط اول عملیات گمرکی قرار دارند و من احترام زیادی برای آنان قائلم و تلاش خواهیم کرد، تا حتی‌المقدور نیازها و خواسته‌های آنان را برآورده کنیم.

رئیس‌کل گمرک تفویض اختیار به مدیران در چارچوب مقررات و افزایش حیطه عمل آنان را ضروری خواند و افزود: مدیران گمرک باید شجاع، مقتدر و تصمیم‌گیر بوده و در جهت حل مشکلات مردم تلاش کنند و در عین حال پاسخگو باشند.

کرباسیان با تأکید بر حمایت مدیریت ارشد گمرک از مدیران این سازمان خاطرنشان ساخت: مسائل و مشکلات درونی در گمرک باید در خود سازمان حل و فصل شود و توقع جدی من از همکارانم، تقویت روحیه همیاری، دوستی و محبت است، چرا که بیشترین ساعات عمر یک کارمند در محیط کار وی سپری می‌شود.

معاون وزیر اقتصاد تلاش برای ارتقای جایگاه گمرک را از وظایف همه مدیران و کارکنان دانست و گفت: بهبود وضعیت گمرک در گرو ارائه تسهیلات بیشتر و بهتر به ارباب رجوع است و یکی از این تسهیلات آن است که سامانه‌های مکانیزه را طوری طراحی کنیم که مردم هم از آن بهره‌مند شوند.

برپایه این گزارش در این مراسم حسن بقائی به عنوان معاون برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل، سیدجواد باقری به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع، غلامرضا فاتحی به عنوان مشاور رئیس‌کل و مدیرکل گمرک فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)، غلامحسین نوحی به عنوان مدیرکل دفتر آموزش و توانمندسازی، غلامرضا صفاری به عنوان مدیرکل دفتر همکاری‌های بین‌الملل و محمدحسین باغ‌عنایت به عنوان عضو اصلی کمیسیون رسیدگی به اختلافات گمرکی معرفی شدند.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار