امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56862
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 60
هاشم داداش‌پور قائم‌مقام کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

هاشم داداش‌پور قائم‌مقام کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به سرعت چشمگیر پیشرفت علم در چند سال اخیر در سطح کشور، گفت: طبعاً‌ این پیشرفت‌ها ماحصل توصیه‌های مقام معظم رهبری و ایجاد زیرساخت‌های لازم در دانشگاه‌ها بوده و این پیشرفت‌ها در دولت‌های نهم و دهم شتاب بیشتری پیدا کرده است.

وی از ایجاد آرامش و نشاط علمی در فضای دانشگاهی، ایجاد رقابت بین دانشگاه‌ها جهت ارتقاء جایگاه علمی و ایجاد پیوند علمی با خارج از کشور بعنوان زیرساخت‌های تقویت محیط دانشگاهی نام برد و افزود: فردی باید بعنوان وزیر علوم به مجلس معرفی شود که ضمن آشنایی کامل با این زیرساخت‌ها، از هرگونه هیاهو و تنش در فضای دانشگاهی که مقابل سرعت پیشرفت علمی را می‌گیرد، جلوگیری کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به احتمال معرفی توفیقی به مجلس به عنوان وزیر پیشنهادی علوم، گفت: سرپرست فعلی این وزارتخانه کمترین پیش‌شرط‌ها را نیز برای مدیریت این فضا ندارد.

داداش‌پور با بیان اینکه حضور جریان‌های فتنه‌گر در رأس و بدنه وزارت علوم، بار دیگر شرایط سال 88 را بر کشور حاکم خواهد کرد، افزود: سیاسی کاری در فضای دانشگاه، سیر پیشرفت کشور را از ریل اولویت‌های اصلی نظام خارج می‌کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر یک سوم اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها را نمایندگان مجلس تشکیل می‌دهند، یادآور شد: مطمئناً نمایندگان مردم در مجلس به یاد دارند که در یک مقطع زمانی دانشگاه‌های کشور بدلیل نگاه‌های سیاسی به جای آنکه در مسیر پیشرفت در خدمت اهداف نظام قرار گیرند به حاشیه برده شده بودند.

قائم‌مقام کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با انتقاد از نحوه مدیریت توفیقی در مدت زمان سرپرستی وی بر وزارت علوم، خاطرنشان کرد: نگاه‌های سیاسی در چند ماه اخیر در فضای علمی کشور ثابت می‌کند که توفیقی گزینه مناسبی برای وزارت علوم نیست.

عضو هیئت امنای دانشگاه تربیت مدرس در پایان با اشاره به شعار اعتدال روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری، اظهار داشت: از دولت تدبیر و امید انتظار داریم وزیری با شاخص‌های اسلامی معرفی شود تا بتواند هم کشور را در مسیر پیشرفت قرار دهد و هم به شعار اعتدال جامعه عمل بپوشاند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها