امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۴:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5687
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 136
حسن هانی‌زاده کارشناس مسائل منطقه در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره حمله رژیم صهیونیستی به حومه ...

حسن هانی‌زاده کارشناس مسائل منطقه در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره حمله رژیم صهیونیستی به حومه دمشق گفت: حمله اسرائیل علیه مراکز تحقیقاتی سوریه نتیجه برخی رویدادهاست که از آن جمله جنگی است که گروه‌های تکفیری علیه دمشق به راه انداخته‌اند و در کنار آن فشارهای سیاسی غرب است که باعث شده تا رهبران صهیونیست به این نتیجه برسند که دمشق در موقعیت ضعیفی قرار بگیرد.

هانی زاده ابراز داشت که پس از تحلیل صهیونیست‌ها گمان کردند که شرایط برای حمله به سوریه وجود دارد و دمشق نمی‌تواند پاسخ بدهد.

وی افزود: همچنین اسرائیلی‌ها با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران در آستانه انتخابات ریاست جمهوری قرار دارد و تمام توان نظام سیاسی ایران معطوف به این انتخابات است، به این تحلیل رسیدند که اکنون بهترین شرایط زمانی برای حمله به سوریه است.

این کارشناس اظهار داشت که از سوی دیگر آشکار شدن شکست‌های مخالفان مسلح و تسلط ارتش بر بخش‌های وسیعی از شهرهای سوریه، موجب شده که رژیم صهیونیستی حملاتش را با هدف کمک به مخالفان نیز مدنظر داشته باشد.

وی ابراز داشت که اسرائیل در این شرایط اطمینان دارد که چون ارتش در حال پاکسازی شهرهاست امکان ایجاد جبهه جدید را ندارد.

هانی زاده در پاسخ به اینکه چه پاسخی را در شرایط کنونی می‌توان انتظار داشت، اظهار داشت که سوری‌ها با خویشتن‌داری شرایط منطقه را زیر نظر دارند، طبیعتا سوریه در این شرایط به دنبال ایجاد جبهه جدید نیست اما پس از سرکوب تروریست‌ها قطعا سوریه با استفاده از سازوکارهای بومی خودش از جمله با کمک جنبش‌های آزادی بخش پاسخ مناسبی خواهد داد.

وی افزود: بحث اصلی این است که اکنون سوریه در شرایطی نیست که بتواند پاسخ عجولانه بدهد چرا که اگر سوریه وارد جنگ با اسرائیل شود، تروریست‌ها با کمک ترکیه، قطر و عربستان دامنه حملات خودشان علیه دمشق را تشدید خواهند کرد.

هانی زاده ابراز داشت که سوریه هدف اول خود را در مبارزه با تروریسم می‌داند و پس از آن متوجه رژیم صهیونیستی است و سوریه در شرایط فعلی سیاست خویشتن‌داری را اتخاذ می‌کند.

وی گفت: گزارش‌ها نشان می‌دهد که سوریه موشک‌های خود را به سوی اسرائیل نشانه رفته‌اند ولی به نظر نمی رسد که آنها در این شرایط بخواهند عکس‌العملی منفعلانه انجام دهند.

این کارشناس اظهار داشت که هدف اسرائیل این است که سوریه را وارد جنگی جدید کند تا از این طریق به کمک تروریست‌ها بشتابد و ضمن تقویت آنها شرایط را بحرانی‌تر کند. سوری‌ها با توجه به شرایط منطقه و تلاش‌ها برای جنگ مذهبی به نظر می‌رسد برنامه‌ای برای جنگ در شرایط فعلی ندارند.

وی ابراز داشت که سوریه 25 ماه است که در محاصره قرار دارد و درگیر جنگ خانمان‌سوز است ولی اگر تروریست‌ها سرکوب شوند انتقامی سخت در انتظار صهیونیست‌ها خواهد بود.

اسرائیل در آینده نیز به حملات خود ادامه خواهد داد تا سوریه را تضعیف کند، امروز در لبنان و فلسطین شرایط به سود جنبش‌های جهادی نیست و ایران هم مشغول انتخابات است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها