امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۶:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56871
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۷
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ویتالی چورکین" نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد در مصاحبه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ویتالی چورکین" نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «راسیا-24» اعلام کرد که ادعای مطرح شده از سوی مقامات آمریکایی در خصوص انحصار ملی این کشور گویای ضعف فلسفه سیاسی آنهاست.

چورکین تاکید کرد: شنیدن این ادعا که کسی دارای حق انحصاری خاص در عرصه جهانی است و خود را یک مورد استثنایی و خاص در مقایسه با سایر اعضای جامعه بین الملل تصور می‌کند، کاملا غیرقابل قبول است. چنین طرز فکری در حقیقت ضعف فلسفه سیاسی در ایالات متحده است.

به گفته این دیپلمات بلندپایه روس، چنین اظهارات و ادعایی  را می‌شد از زاویه دیگری نگاه کرد، اگر "باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا برای توجیه امکان استفاده این کشور از توان نظامی در خارج از چارچوب حقوق بین المللی در رابطه با حل و فصل مناقشه در سوریه، به انحصار ملی این کشور اشاره نمی‌کرد.

بحث در خصوص مفهوم استثناء بودن آمریکا در عرصه جهانی بعد از آن بالا گرفت که باراک اوباما در ماه سپتامبر در بیاناتی خطاب به ملت آمریکا به این مسئله اشاره کرد و این را حق مسلم آمریکا دانست که در امور داخلی کشورهای دیگر، از جمله در سوریه دخالت کند و برای دفاع از منافع ایالات متحده حق خود بداند که به سوریه حمله نظامی کند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها