امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 56899
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنرانی خود پیش از خطبه‌های ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنرانی خود پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران با بیان اینکه امیدواریم مسیر نورانی شهدا در مسیر چشم ما گم نشود و این راه مقدس پیگیری شود و راه مقربان شهدا نشاندهنده اوج کینه وعداوت دشمنان خدا است،‌اظهار داشت: در هفته‌های اخیر شاهد جریانی هستیم که ممکن است در نگاه نخست با عادات و رویه‌های معمول ما نامانوس باشد.

صفارهرندی بر این اساس افزود: اگر تحرکی در چارچوب دیپلماسی عمومی نظام و دیپلماسی اختصاصی جمهوری اسلامی در قبال مسائل بین‌المللی روا داشته می‌شود، این اتفاق حرکتی در جهت تغییرات تاکتیکی و قدرت مانوری که نظام می‌تواند برای تحصیل منافع ملی و اصول مورد قبول خود داشته باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: تعبیری که راهگشای دور جدید بوده است، تعبیر بسیار حکیمانه‌ نرمش قهرمانانه است که رهبر معظم انقلاب در چند دوره از آن یاد کرده‌اند و آخرین آن نیز سخنانی بود که چند هفته قبل در دیدار با پاسداران و سپاهیان اسلام مطرح کردند.

وی با تاکید بر اینکه بنده تلاش دارم زمینه‌های شکل‌گیری این طرز برخورد و مواجهه با مباحث جهانی و همچنین خاستگاه‌های واقعی آن را بیان کنم، خاطرنشان کرد: خداوند در سوره فتح به یک مقطعی اشاره می‌کند که آن مقطع از جهاتی به شرایطی که ما در آن واقع شدیم بی شباهات نیست. اگرچه انطباق مو به مو را ادعا نداریم.

صفارهرندی در همین زمینه ادامه داد: در روزهای اخیر تمثیل‌هایی نسبت به دوره صدر اسلام توسط صاحبان نظر مطرح شده که دیدگاه برخی نیز با یکدیگر تضاد دارد اما می‌توان همه آنها را محترم و بخشی از حقیقت شمرد اگر ما توصیفی که خداوند در قرآن کریم دارد مربوط به بعد از صلح حدیبیه بدانیم، می‌بینیم که قرآن به وضعیتی اشاره می‌کند که دست کفار و مشرکین از سر مومنان کوتاه است و دست مومنان نیز از سر کفار کوتاه است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: این دو گانه در ظاهر به نظر می‌رسد با فهم زمینی ما با یکدیگر نمی‌خواند، اما حقیقتی که خداوند به آن اشاره می‌کند این است که خداوند یک دوره پیروزی و ظفری را در تقدیر این اتفاق دیده است لذا می‌فرماید مقتضای این دوره این است که دست کفار از سر مومنان کوتاه باشد و دست مومنان از سر کفار یعنی حالتی که طرفین احساس می‌کنند قوایشان در برابر یکدیگر متوقف شده است.

وی تصریح کرد: حالتی که امروز ما از نرمش قهرمانانه با جریان مسلط جهانی به جریان استکباری در بخشی از خواسته‌های خود داریم، داستان مواجهه ما در مسیر سخن گفتن با قدرت‌های مسلط امروز به بخشی از موضوعات هسته‌ای محدود  شده است.
ادامه دارد...
برچسب ها:
آخرین اخبار